Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék helyi önkormányz...

Csabah01 kérdése:

Hogyan tudnék helyi önkormányzattal szemben panaszt tenni? Milyen szervnél, és módon?

Figyelt kérdés
Az utcában a szemben lévő oldal magasabban van mint a házunk felőli. Az oldalunkban a vízelvezető árok nem mély, illetve van ahol nincs is megfelelően megcsinálva. Nagy esőzések, olvadás után a kerítés beton lábazat közepéig ér a víz. Az utóbbi 4 évben voltam személyesen, beszéltem telefonon, majd képekkel mellékelve emailban is fordultam az önkormányzathoz, hogy a problémát eszközöljék. Nem tettek semmit. A kerítés kezd az utcafront irányába megdőlni.

2022. febr. 1. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

a telefon szart sem ér. Írd le a panaszod lehetőleg egy oldalon, (azt még elolvassák) add fel a leveled tértivevényesen a polgármesternek, ő majd kiszignálja a megfelelő válaszadónak. Két hét, és írásban kapsz választ. Az már ér valamit, de addig csak a levegőt markolászod.


A tértivevényes levél az egyedüli megoldás. Persze röviden, érthetően. Fénykép nem kell, mert úgyis helyszínelnek.


Sok szerencsét!

2022. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Polgármesterhez fogadóóra. Ha az sem, akkor a közigazgatási hivatal.
2022. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem többet érsz ha kimész a házad elé és kimélyíted azt az árkot. Akkor lesz eredmény, egyébként pedig kb sóhivatal.

Esetleg a kerítésedet csinálod meg úgy, hogy ne bántsa a víz.


Tudom ez szarul hangzik, de ebben az országban ez van.

2022. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha Fideszes a polgármester, akkor költözz máshová. Ha ellenzéki, akkor valóban a közigazgatási hivatalhoz kell fordulni.
2022. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valentino BROssi ***** válasza:
14%
El kell, hogy keserítselek, de a vízelvezető árok karbantartása több, mint 10 éve a telektulajdonos dolga.
2022. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

El kell, hogy keseritselek kedves 5-ös, soha nem volt és most sem a telektulajdonos feladata... egyébként Te magad is leírtad: "a telektulajdonos feladata", a vonalas létesítménynek számító, több telek előtt is elhaladó vízelvezető árok nem lehet egy tulajdon, hacsak az nem az önkormányzat...


Amúgy javaslom figyelmes olvasgatása a Magyarország helyi önkormányzatairól szolo 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bek. 11. pontját: "A helyi közügyek, valamint a helyben biztosítható közfeladatok körében ellátandó helyi önkormányzati feladatok különösen: helyi környezet- és természetvédelem, vízgazdálkodás, vízkárelhárítás;".


Kérdező: első körben hiv.erre és a jegyzőhöz kell fordulni, azzal h. érdemi előrehaladás esetén a Korm.hivatal. felé fordulsz...

2022. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ugye nem Pécelen laksz? Ott vannak ilyen ügyek...
2022. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ritka hely, ahol nincsenek ilyen ügyek. Nálunk is ez van, pedig nem Pécel.

2022. febr. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!