Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell a mennyezeti...

Hogyan kell a mennyezeti halogén lámpa égőt kicserélni?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi, lány vagyok ha ez mentség, és eddig csak asztali lámpában cseréltem izzót :D


Szóval az egyik lámpa kb így néz ki, mint ez

[link]


Na most az a gond, hogy ha elkezdem tekerni a burát, nem jön le teljesen , mert a körte szélesebb és megakad benne. Így nem tudom "kiszabadítani" a körtét.



A másik kb ilyesmi: [link]



Ezekhez kell vmi szerszám is, vagy kézzel is szét lehet szedni?


Köszi minden tippet.


2022. febr. 23. 09:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve van egy harmadik, abban pedig szerintem ilyen kis pici spot izzó van, ha jól tudom, halogén kapszula a neve, kb így néz ki:

[link]



Ez szintén tölcsérszerű üvegburában van, de a burát nem tudom tekerni, félek hogy eltörik az egész. Ilyen esetben az égőt kell tekerni?

2022. febr. 23. 09:54
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Tekerd ki belülről az izzót. A búra marad. Ha csak kb 60 fokot fordul az izzó, akkor más típus, és kicsit mozdítva kijön.

2. Találsz 2 kis drót szálat, ezt nyomd össze,és kilehet venni, utána kijön lefele a spot. A spotot és a foglalatát megfogod, egyik irányba kb 60 fokot fordul, utána kivehető.

3 csak ki kell húzni erősen.

2022. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt látni a kis drótvégeket

[link]

2022. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Mindjárt megnézem, remélem sikerül...
2022. febr. 23. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!