Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Itthon van-e valami szabályozá...

Itthon van-e valami szabályozás arra, hogy ha bontásra ítélnek egy társasházat, akkor kötelező új otthonokban elszállásolni az embereket?

Figyelt kérdés

Most társasházakra gondolok elsősorban. Moszkvában pl. új otthonokat volt kötelező építeni, amikor tömegesen bontottak el régi társasházakat - gondolom se a közhangulatnak, se a gazdaságnak nem tett volna túl jót, ha százezrek hirtelen az utcára kerülnek. Amikor Hódmezővásárhelyen Lázás kitalálta, hogy visszabontja a paneleket, akkor is arról volt szó, hogy kapnak kertesházakat a lakók.

Itthon valamiért nem foglalkoznak ilyesmivel az emeberek, de lehet tudni, hogy a budapesti bérházak pl. már eléggé a végüket járják, különösen, ha nincs pénz vagy közös akarat a felújításukra.

Ilyen esetre van valami törvényi szabályozás? Volt valami eset nemrég, hogy a Tátra tér mellet talán beomlott vagy megdőlt egy társasház, ki kellett költöztetni a lakókat, és valami vicc összeget, 3-5 millió forintot kaptak. Lehet hülyeséget mondok, a cikket sajnos nem találtam.


Más eset:

[link]



2022. febr. 23. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

A társasházakat a tulajdonosok kötelessége rendben tartani - ahogy a családi házakat is - és ha elhanyagolja és életveszélyessé válik, miért járna neki az államtól másik? Ne vicceljünk már!


Az teljesen más tészta és evidens, hogyha valami állami döntés miatt kerül sor a kilakoltatásra egy egyébként élhető házból - panelvisszabontás, kisajátítás valami új létesítmény miatt, stb - akkor a tulajdonosok kapnak másik lakást.

2022. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Itt inkább arról van szó, hogy egy 150+ éves bérházat hiába tartasz rendben, ha egyszertűen a kor miatt már szakad be és omlik az egész. Életveszélyessé niylvánítják, és akkor mehessenek az utcára a lakók? Neked ez hogy esne?
2022. febr. 23. 15:34
 3/15 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
De pont amiatt omlik, mert nincs karbantartás.
2022. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

#2

Pont hogy egy közel 150 éves "bérházban" lakom, amit minden lakója 33 éve vásárolt meg és kiváló műszaki állapotban van, mert költünk rá.

Igaz, nem egy cigányokkal tűzdelt proliház, hanem egy úri ház a belvárosban.

2022. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Mit akarsz Kérdező?

Vettél egy külvárosi, koszlott, romos házban fillérekért valamit és mivel alá kell dúcolni az egész házat, mert testületileg szartatok bele, most családi házat adjon neked az állam?

2022. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4: Műszaki állapot egészen más, mint a statika...

Kérdésre nem sikerült válaszolni, hogy van-e erre amúgy törvény. Nem azt kérdeztem, hogy tetszik-e nektek, hogy kapnának esetleg új lakásokat a lakók - nyilván nem, hiszen Magyarisztánban vagyunk, a szomszéd tehene is dögöljön meg.

2022. febr. 23. 15:50
 7/15 A kérdező kommentje:
5: én semmilyen házat nem vettem nyomi, éppen készülök csak venni.
2022. febr. 23. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

Okés, akkor kiegészítem!

Kiváló műszaki és STATIKAI állapotban van, mert KÖLTÖTTÜNK rá.


...és nem "Magyarisztánban" nem adnak, hanem sehol a világon.

Ahogy a karbantartás nélküli, szétrohadó autódért sem kapsz újat ha beadja kulcsot.

Az ÁLLAGMEGÓVÁS mindenütt a világon a tulajdonosok DOLGA és ÉRDEKE!

2022. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

#7

Akkor mit hablatyolsz itt, ha még lakásod sincs?

Vagy úgy gondoltad, veszel egy romot és az állam majd ad helyette egy újat?

Melyikünk a nyomi, aki így gondolkozik, vagy én, akinek nem kell ilyen kérdéseket feltennie, mert nem hülye?

2022. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8: leírtam gyagya, hogy Moszkvában pl. nagyon is adtak, építettek új lakást. Máris nem állja meg a helyét a mondókád, hogy sehol a világon. De legyél csak okos a tökéletes állapotú bérházaddal, amit két világháborúban is szétlőttek, kívülről kapott egy festést, belül meg rohad.
2022. febr. 23. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!