Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költöznétek-e családdal...

Költöznétek-e családdal Újpalotára vagy Újpestre?

Figyelt kérdés
Milyen a közbiztonság, az emberek, jók-e a zöldterületek? Milyen szokott lenni a közlekedés (Budai oldalra át)?

2022. ápr. 12. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Újpestre simán. A központ közeléből az egész város, plusz az agglomeráció is nagyon jól megközelíthető. (Ne riasszon el a központ közelében az a nagy semmi, ami állítólag parkoló lesz hamarosan... :D)
2022. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
én laktam újpalotán, szerintem teljesen oké volt, a közlekedés sem volt rossz
2022. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Én pár éve jöttem el Újpalotáról. Leromlott proli negyed lett, örültem hogy sikerült eljönni onnan. Soha többet..... Én nem ajánlom.
2022. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettő közül Újpest sokkal jobb.
2022. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Újpestre bármikor szívesen költöznék, Újpalotát már meggondolnám.
2022. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#5, Újpalotát miért gondolnád meg? Leromlott proli negyed lett, ahogy #3 is írta?

2022. ápr. 13. 08:36
 7/11 Hintalow ***** válasza:
88%

Újpest szerintem is nìvóssabb, szebb ès nyugisabb környezetek vannak, azèrt újpalotán a 10 emeletesek sűrűjèben elèg nagy a c-type koncentráció.

Valamint tömegközlekedèsileg is jobb, káposztásmegyerről is van kötött pályás közlekedès központba, onnan meg metróval 15 perc alatt a város belsejèben lehetsz.

Újpalota nehezebben megközelíthető, onnan szinte csak tökön-paszulyon keresztül menő buszok járnak.

2022. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Újpestiként ajánlani tudom a kerületet, de nem mindegyik részét. Izzó lakótelep, Káposztásmegyer a fő célpont, ha ide akarsz költözni, én előbbin lakok, nagyon békés, tiszta környék, 20E/30-assal még a reggeli csúcsban is 40p a Keleti pu., vagy 10-15p Újpest-központ, onnan meg már van metró. Parkolni mostanában már annyira nem egyszerű, sok az új lakó, viszont a közlekedés egyszerű, dugók elég ritkák. Amit talán kerülnék, az a központ közelében lévő Nádor, Baross, Attila utcák környéke, sok a lepusztult belső udvaros ház, az annyira nem jó szerintem, de nem veszélyes. Megyer kertváros is simán élhető. Az Újpesti lakótelep (Árpád út-Ősz u. - Tél u. - Pozsonyi u.) is jó lehet, viszont elég zsúfolt, igazi szoci panelrengeteg, nem annyira szellős mint Káp felé.


Emberek tekintetében igazi munkáskerület, tele átlagemberekkel, akik vagy dolgozni, vagy iskolába járnak, meg ugye sok kisnyugdíjas. Egyedül az Aquaworld melletti új lakótelep számít "gazdagnegyednek".


Közbiztonság meg elég jó, statisztikailag az egyik legbiztonságosabb kerület. (valahol a top 7 körül helyezekik el) Szórakozóhelyek nincsenek, kocsmák többnyire bezárnak éjszaka, szóval nem botlasz annyi fura alakba, mint a belvárosban. Újpest-központ éjszaka tök üres, a busz/villamosmegállókban is csak egy-két ember bóklászik, jellemzően az utolsó 14-es villamosok és beérkező metrók idejében.


Itt élek amióta születtem, és nem is igazán kívánok elköltözni innen.

2022. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
32%
Elég igénytelen hely, tele drogossal...
2022. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyikre sem, inkább vidékre
2023. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!