Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a padláson...

Hogyan lehet a padláson kialakítva egy ház elektromos hálózata?

Figyelt kérdés
Tehát a vezetékek nem a falban vannak, hanem a padlásról megy le a házba, a konnektorokba, kapcsolókba, satöbbi. Igazság szerint ilyenről még nem hallottam, egyik ismerősöm hazában így van megvalósítsa. Ezt hogy kell a gyakorlatban elképzelni, megvalósítani? A villanyóra a házban van, ott vannak a kismegszakítók is…

2022. ápr. 14. 01:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Találtam három darab kötődobozt összesen a házban, egyet a fürdőben, egyet a konyhában, egyet pedig a kültéri fedett részen. Ezen kívül semmi.
2022. ápr. 14. 01:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen egyszintes házban. Lényegében csak annyi a különbség, hogy azok a vezetékek amik vizszintesen futnak, azok fenn mennek a padláson, és csak a függőleges vezetékek futnak a falban.
2022. ápr. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarták a felújításkor a lakott házat összevésni, akkor szokták így csinálni..nincs ebben semmi különös, főleg ha jól méretezett mt kábellel csinálják. Sőt, ha nagy a padlás, és jól szellőzik, még a klíma kültérit is ott helyezik el.
2022. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól megoldható.

Pincéből is megoldható hasonlóan, olyant párat láttam.

2022. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó megoldás. A konnektorokba, kapcsolóhoz menő vezetékek függőlegesen mennek le a falban védőcsőben. Az összes többi vezeték meg álmennyezetben vagy a padláson van elvezetve. Így eleve egyszerűbb a szerelés, mintha a padlóba, falba vagy a mennyezetbe kellene belevésni a vízszintesen haladó vezetékeket is. Az utólagos szerelés is könnyű, jó eséllyel bontásmentes.
2022. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a kapcsolószekrénynek tök mindegy, hol van elhelyezve. Így egyszerűbb bekábelezni a szobákat.
2022. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!