Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem fejlődött...

Tényleg semmit nem fejlődött a NEM kondenzációs gázkazán-technika az elmúlt negyed évszázadban?

Figyelt kérdés

Egy 25 éves FÉG C21.3-as gázkazán minimális hatásfoka 84%. A leírásában valami ilyesmit olvastam, ha jól emlékszem.

Ha az így van, akkor számomra nagyon meglepő, hogy egy új Viessmann nem kondenzációs kazánnak a gyári adatai szerint, még csak nem is az üzemi minimális, hanem az átlagos éves hatásfoka csak 82%. (A maximális meg 90.)

Jobb hatásfokú a 25 éves FÉG, mint a modern mindenféle elektronikával felszerelt Viessmann? Vagy én értelmezek valamit félere? Vagy a gyári adatok nem stimmelnek? (Azt hiszem több lehetőség nincs. :))


2010. szept. 15. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A fizikát nem lehet megerőszakolni miért lenne jobb a hatásfok ha egyszer már kimerítették a lehetőségeket.Az egy nagy tévedés hogy az agyonelektronizált készüléknek jó a hatásfoka.
2010. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem fejlődött..még ilyet
2010. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És akkor mért nem árulnak ma is C21-eseket, ha gázfogyasztásban, megbízhatóságban semmivel nem jobb egy új német, francia, vagy olasz több százezeres kazánnál?


Szerintem ha lenne egy cég, aki minden plusz elektronika, lcd kijelző, stb. nélkül gyártana egy olyan "fapados" kazánt, aminek a fenntartási költségei semmivel nem lennének rosszabbak egy drága most kapható kazánénál, sőt és olyan legendásan elnyűhetetlen termékeket árulna, mint a régi fégek, és a plusz elektronikai alkatrészek nélkül töredék áron állítaná elő, akkor az a cég nagyon hamar nagyon gazdag cég lenne.

2010. szept. 15. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

No...akkor kattints ide:

[link]

2010. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
No és mit kéne itt látnom?
2010. szept. 15. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy ilyeneken törnéd a fejed, miért nem veszel inkább kondenzációs kazánt?
2010. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

No és mit kéne itt látnom?"


Azt, hogy -bár hiányoltad- még mindig kapható FÉG falikazán, nem csak a külföldi típusok. Egyébként, -nálam is FÉG dolgozik, és meg vagyok vele elégedve. Nem csili-vili, digitális, de kicsi a szervízigénye és olcsók az alkatrészek hozzá, és minden azonnal kapható.

2010. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ja, csak éppen az a FÉG, már nem ugyan az a régi FÉG. Külföldi cég vette meg a márkanév miatt ha jól tudom és most valami Vara-FÉG a neve.
2010. szept. 16. 12:41
 9/9 A kérdező kommentje:

22:05

Ahelyett, hogy ilyen kérdéseket tennél fel, miből gondolod, hogy kazánt akarok venni? Én egy szóval se írtam ilyet.

2010. szept. 16. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!