Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért alacsonyabb a víznyomás...

Gublug kérdése:

Miért alacsonyabb a víznyomás este 6 után?

Figyelt kérdés

Nem értek a témához, sorry ha hülyeséget írok. A szakember kicserélte a zuhany csapját. Ilyenünk volt és ilyen is maradt:

[link]


De azóta:

1. minél jobban késő délután van, vagy este, egyre jobban elmegy a víznyomás ha melegvízre van állítva.

Tehát ha délután 3-kor megnyitom a melegvizet, és zuhanyrózsát a plafon felé állítom, akkor eléri a plafont a víz. De este 10-kor csak 2-3 cm-re nyomja fel a vizet a rózsából.


2. ugyanígy, minél jobban késő délután van vagy este, annál jobban kell a meleg víz irányába állítanom a 'billenő csapot'. Régen ha már középre, azaz normál állapotba volt állítva a csap, már akkor melegítette a vizet. De most, pl. este 10-kor 45 fokos szögben kell elfordítanom (balra), hogy elkezdje a melegvizet adni.


Szumma:

a csaptelep csere után esténként a melegvíz nyomása csökkent. ÉS CSAK A ZUHANY! A fogmosó csapnál nem.

Mi a frász történhetett???



2022. ápr. 25. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Társasház?
2022. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kertesház. És sose voltak gondjaink a víznyomással előtte.
2022. ápr. 25. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem voltak,akkor most van.Valamilyen okból gyengébb a hálózati víz nyomása .
2022. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk most időtől függetlenül megnézném mivel van feltéve a csaptelep. Lehet, hogy a korábbi csaptelep sima gumi vagy klingerit tömítéssel volt, most meg szűrőssel vagy épp víztakarékos tömítéssel. Levenném a perlátort is, hogy úgy mit mutat a dolog.


Természetesen értem amit írsz, hogy 6 után tapasztalod, de mindig a legegyszerűbb dologgal kell kezdeni és mivel itt volt cserélve csaptelep és előtte nem volt ilyen gond és máshol sincs, akkor ilyesmi probléma lehet a háttérben. Ha ezek nem, akkor be lehet tenni 1 nyomásmérőt és monitorozni, de ha ilyen probléma lenne, az mindenhol lenne. Lehet esetleg még az is, hogy excentert is cseréltek és szükítettebb mint ami előtte bent volt (bár én ezt kétlem).


Egy vízvezetékszerelő

2022. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Oké, most nézem a képet. Szóval még annyi, hogy én kádtöltőre gondoltam, így a perlátor kivételével minden ok amit írtam, viszont akkor vedd le a zuhanyrózsát (akkor is ha az amúgy nem volt cserélve) és nézd meg úgy mi van.
2022. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Az utóbbi időben túl sok ház/lakás épült, és nem fejlesztették az ivó víz gerinceket. Emiatt csúcsidőszakban vissza esik a nyomás.

Konkrétan nálunk a faluban 60 építési telek vár a víz gerinc nagyobbra cserélésére. A szomszéd faluban szintén több utcát nyitnának, ha lenne víz.

kb 10 évvel ezelőtt 4 bárral küldte a szolgáltató az ivóvizet, jelenleg 7,5 bár. Van az a pont minkor a nyomás növelése már nem oldja meg a cső kicsi gerinc keresztmetszet problémáját. Víz lenne!!!


Mindenki gondolkozzon el azon, hogy ahol ő lakik ott mikor építették ki az ivó víz hálózat gerinceit, majd gondoljon bele abba azóta hány ház épült a környéken. Felénk van olyan falu ami a 3x-ára növekedett, mivel a városhoz közeli falvakban elfogytak a beépíthető telkek így a mi falunkban kezdtek gomba mód nőni a házak. De elfogytak a telkek, így megterveztették az új rendezési tervet a 60 új telekkel. Nagyon nagy a kereslet, de mikor kiderül nincs víz...

2022. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer nekem is így volt, kiderült, hogy takarítás közben véletlen csavartam egyet a meleg víz elzáróján.
2022. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.: Nalunk nincs elzarva. Csak estefele sokkal jobban meg kell nyitni a csapot.


4-5.: Koszi, megnezetem.

2022. ápr. 25. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 És nyilván pont azután vált túlterheltté az egész vízhálózat, hogy a kérdező csapját kicserélte a vízszerelő... Érdekes egybeesés.
2022. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nalunk a telepules egy resze nyaralokbol all. Nyaron jon le a sok ember, mindenki locsol, nyomatja a medencet meg furdik stb es emiatt (is) szar a nyomas a telepules tobb reszen is.


Nalatok is valszeg hasonlo de lehet alapbol se birja az infra azt amikor este mindenki zuhanyozni mosni stb kezd.

2022. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!