Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire történik valami?

Mennyi idő mire történik valami?

Figyelt kérdés

Problémás szomszéd család évek óta nem hajlandó megcsinálni a kerítést, pedig többször kértük erre. Néhány hónapja befogadtak pár kölyökkutyát, akik állandóan a mi kertünkbe járnak "aknázni", aludni, ennivalót keresni, mert nem foglalkoznak velük. Ma tönkretettek pár ezer forint értékben egy veteményest, és virágágyást, felborítják a szemetest, és szétrágják a műanyagokat. Az állatvédők nem foglalkoznak az üggyel mert a kutyák (még) nincsenek lesoványodva, és túlterheltek amúgy is. (Őket egy másik szomszéd hívta ki rájuk.)

Holnap megyek le az önkormányzathoz panaszt tenni kerítés és kutya ügyben. Akinek volt már ilyen problémája, annak mennyi idő volt, míg lépéseket tettek az önkormányzattól? Mire számíthatok? Felszólítást küldenek a szomszédnak, vagy ki is jönnek megnézni mi a helyzet?



2022. ápr. 28. 13:53
 1/10 anonim válasza:

Szerintem mond meg a szomszédnak, hogy ha nem csinálja meg a kerítést, feljelentést teszel. Felelőtlenség, úgy kutyát tartani, hogy rossz a kerítés, mert bármikor kiszaladhatnak az útra és elütheti őket az autó.

Ha ezek után sem csinál semmit a kerítéssel vagy elkezd problémázni, akkor menj be az önkormányzatba.

2022. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A szomszédnak többször szóltunk, nem tesznek semmit. Korábbi kutyájukat is csak akkor verték láncra amikor addig zaklattuk a közterületfelügyeletet, amíg meg nem unták és kijöttek szólni nekik, hogy vagy bezárják a kutyát, vagy súlyos pénzbírságot fizetnek. Az a kutya még mindig láncon van, de az nem csak hozzánk jött át, hanem az utcára is kijutott. Ez a három, többnyire csak hozzánk jön át, ezért megyek holnap az önkormányzathoz.

3 éve ígérgetik a kerítés rendbetételét, de azon kívül, hogy nekitámasztottak a drótnak néhány palatáblát nem történt semmi. Szóval szép szóval többször, és több szomszéd is próbálkozott, nincs hatással rájuk.

2022. ápr. 28. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Birtokvédelmi eljárást kell indítanod a jegyzőnél. Beadás 3 példányban, okmánybélyeg, szükség esetén fotók. 3000 Ft, de ha neked adnak igazat, ezt a szomszédtól behajtják, és neked átutalják.

15 napon belül határozatot kell hoznia a jegyzőnek.

[link]

2022. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos információ, köszönöm!
2022. ápr. 28. 15:51
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
Én inkább megcsináltam mert a szomszéd úgy se csinálta volna meg
2022. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha megcsinálom saját költségre akkor is be kell vonni a hivatalos szerveket, mert fél méterrel beljebb van süllyedve a kerítés a mi telkünkre. A házak fölött egy domboldal van, a szomszéd telke magasabban fekszik, mint a miénk és a nyaranta lezúduló eső, és sár lehozta a kerítést is, ami határvitához fog vezetni.
2022. ápr. 28. 16:46
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma voltam az önkormányzatnál, a kerítés miatt önmagában nem, de amiatt, hogy a kutyák átszaladgálnak birtokvédelmi eljárást indíthattam a jegyzőnél, fényképeket meg videókat kellett leadnom bizonyítékként. Jelenleg illetékmentes az eljárás. Azt mondták jövőhét elején mindkét fél kap levelet az eljárás indításáról, utána majd a döntésről a határozatot aminek 30 napon belül eleget kell tenni, vagy pénzbírsággal sújthatóak a felek.

Nem tudom mennyit számít az ügyben, de a kutyák kötelező bejelentésének nem tettek eleget, valószínűleg bekérik az oltási könyveket tőlük. (ami gyanítom nincsen nekik.)

2022. ápr. 29. 12:00
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom figyeli-e valaki még a kérdést. Ma kaptam meg a határozatot, a jegyző az én javamra döntött. A szomszéd tegnap kapta meg a határozatot és az éjszaka közepén átjött üvöltözni, hogy mit képzelek magamról, hogy feljelentettem meg nem is az ő kutyái járnak át, valamint, hogy az a kerítésrészlet az én kötelességem.(Pont, hogy nem, mert ahol átjárnak a kutyák az az ő részük a jogszabályok szerint.) Valamint közölte velem, hogy majd ő is feljelent engem. (Azt nem közölte miért...)

A határozat szerint 3 napjuk van kerítést vagy kennelt csinálni.


Kerítést nem hajlandó csinálni, azt mondta ha zavarnak a kutyák csináljam meg magamnak. Majd hazament és kivitte a nagy hifijét és maximumra kapcsolta a tuc-tuc zenét az éjszaka közepén, amire a másik szomszédja ment ki üvöltözni vele.


Így nem tudom mi lesz egyelőre az üggyel.

2022. jún. 1. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, úgy szép az élet, ha zajlik...

A jegyző ismeri az ilyen alapvető törvényeket meg rendeleteket, nem fog olyan határozatot hozni, ami nem védhető szükség esetén bíróság előtt. Aztán ha a szomszéd nem tesz eleget a határozatának, akkor büntetést kap, és ha nem fizeti be, akkor meg az szépen növekedni fog, és ha nem gondolja meg magát, végső megoldásként ráküldik a végrehajtót. Szóval ő nem tud jól kijönni belőle.

2022. jún. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy jól nem jön ki bármivel is próbálkozik, én csak attól tartok meddig megy el bosszúból. Ő nem fogja fel, hogy saját maga alatt vágja a fát, ha pereskedni kezd vagy zaklat minket.

A zene engem mondjuk nem zavar mert elég vastagok a falak, hogy aludni tudjunk mellette, a többi szomszédnak viszont vékonyabb a fala,így őket háborgatja a zenével. Nem tudom mivel próbálkozhat még ezen kívül, és ez az ami aggaszt.

2022. jún. 2. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!