Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszivattyús rendszer működtet...

Hőszivattyús rendszer működtetése mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Körülbelüli érték, vagy százalék is érdekel. Ha valaki konkrét összeget ír, azt külön köszönöm.
2010. szept. 16. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos így nem lehet meghatározni pontosan.

Nagy mértékben függ a rendszertől (levegőből, talajból vagy vízből nyered az energiát, illetve mekkora a hőmérsékletkülönbség, stb)

Tipikusnak mondható hogy a befektetett energiád 3-4-szeresét veszed ki a rendszerből.

2010. szept. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És így az is tipikusnak mondható, hogy kb gázüzemmel azonos a működtetés ára.
2010. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában vagyok. Megpróbálom pontosítani kérdést. Melyik fajta rendszert használod, vagy tudnád ajánlani? Mennyire vált be (költség, fűtőérték)? Ha tudnál segíteni abban, hogy összehasonlítod az addigi rezsiköltségedet a mostanival, az lenne a legtutibb! Azért köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. szept. 17. 22:49
 4/8 anonim válasza:

[link]


Itt találsz három hőszivattyút, és ennek az üzemeltetési költségét.

2011. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Luighi válasza:

Kiszámoltam 3-as jósági tényező felett JOBB mint a gáz, főleg hogy a villany "hőértéke" fix nem befolyásolható.

Tehát afölött olcsóbb mint a gáz és a gázzal számításom szerint közel azonos (mégis kicsivel rosszabb fa! fűtés.)

Az hogy mostanában mégis a fa a preferált a fával szemben az a gáz (szerintem is) bizonytalan fűtőértékének "köszönhető".

A bekerülés akkor lesz olcsó, ha ki sem fizeted a fűtőanyagot! Nem nem lopásra biztatlak! Hőszigetelésre!

Az meg 15cm szigetelő vastagságtól kezdődik! IGEN minimum 15cm! Vagy ne is kezd neki, mert csalódás (kisebb vagy nagyobb) lesz.

2011. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 advance válasza:
A házad paramétereiből és a választott hőszivattyú adataiból lehet csak kiszámolni mennyivel fog nőni a villanyszámlád. Addig csak találgatni tudsz. Mindegy milyen rendszer mellett döntesz, általánosságban elmondható, ha a rendszer átlagban a 3-as COP-t hozza (minden üzemi körülmény alatt) akkor megéri(megérheti). A legolcsóbb levegő-levegő hőszivattyú(hétköznapi néven: klíma), de ezt egész télen nem fogod tudni használni, mert fagypont alatt nem teljesít megfelelően, viszont fűtésrásegítésre kiváló
2014. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Luighi válasza:

Én már most fogom használni a levegő-levegős hőszivattyút(inverteres klíma) egész tél fűtésre, de a ház szigetelésem elég jelentős(passzív közeli, "csak" az ablakaim gyöngék)

Az eszköz -10-et tud papíron, de a 2012-es -15 nél is működött rendesen(2m-magasan nem a talajmenti fagy hőmérséklete van tán azért is)

2014. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hufi1 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem levegő-viz hőszivattyúm van, 134 nm alapterületű ház, 10 cm szigeteléssel, múlt hónapban 20e Ft volt a fűtés+ melegvíz előállítás költsége.Persze nem volt igazán hideg. Pár éve amikor volt a -20 fok abban a hónapban 38e volt a fűtés, ez volt eddig a legtöbb...

Persze nincs hasonlítási alapom, mert nekem elötte nem volt más fűtési rendszerem.

Éves energiaszükséglet 6000kw

Ez már 6 éve állandó..Ebből lehet kalkulálni...

üdv hufi

2015. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!