Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet még kezdeményezni...

Lehet még kezdeményezni telekhatár-rendezést ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Ha a kerítés a földhivatali hatósági nyilvántartásokhoz képest nem a megfelelő helyen van, tehát mondjuk fél méterrel arrébb van, mint ahogy a nyilvántartások szerint kellene lennie, akkor az új tulajdonos, aki megveszi azt a telket, amelytől el van kicsit "csalva" az a pár négyzetméteres terület, indíthat polgári pert az ellen a szomszéd ellen, aki használja az ő területét? (természetesen azután, hogy önként nem hajlandó rendezni a terület-problémát)

Már az a szomszéd is úgy vette a telket, aki úgymond "jogosulatlanul használja", hogy a kerítés nem a megfelelő helyen volt. Építmény nincs a telekhatáron, csak a kerítés.

Elbirtokolta már ezzel azt a területet? Hogy döntene a bíróság vajon?



2022. máj. 5. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Elbirtoklással lehet próbálkozni, de ez nem annyira egyszerű, mint amilyen könnyelműen hirdetik sokan!

Nálam sehol sincs a helyén a kerítés, én szimplán legyintettem rá, és azt mondtam a szomszédnak, hogy le van sz-rva! Ugyanakkor ehhez az is hozzátartozik, hogy az utcában senkinek sincs jó helyen a kerítése. Mikor ezt megemlítettem pont annak a földmérőnek, aki részt vett a térképek digitalizálásában, tagadta, hogy ekkora elcsúszások lehetnek. Aki viszont nem vett részt ebben, Ő pedig állította, hogy lehet, ugyanis állítólag sok esetben "ezer éves" szakadt térképek alapján történt a digitalizálás, ahol pár mm-es elcsúszás is már métereket eredményezhet a valóságban.

2022. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem digitalizálás eredménye, hanem úgy történt, hogy a telekhatár ferde, a kerítés építésekor a jó viszonyban lévő szomszédok megegyeztek, hogy legyen kiegyenesítve, annak rovására akinek nagyobb a telke. Ez igazából tehát egy ferde sáv, ami 16 méter hosszú kerítésnél kb. 3 m2-re jön ki. De attól félünk, hogy - mivel árulják a szomszéd házat - az új tulajdonosok valamilyen módon megpróbálják "visszaszerezni" ezt a részt. Mivel ismerjük az emberi természetet. Úgyhogy ez még egyelőre elméleti kérdés.
2022. máj. 5. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt eladnák, azelőtt kell benyújtani telekrendezést amibe egyezzen bele a szomszéd is. Így megoldható viszonylag olcsón a történet! Ezt el kell rendezni eladás előtt. A szomszéd velem jól járt, mert én erre legyintettem, (én voltam az új szomszéd) de hát azért az esetek többségében (ezt jól gondolod), nem így történik.
2022. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A Föld Hivatalnál kell kérni a telek újra kimérését . A kimérésnél a szomszédok is legyenek ott. Aztán lehet egyezkedni,vagy bírósághoz fordulni.Természetesen mindenki annyit akar használni amennyit meg vett,amennyi a tulajdoni lapon szerepel.
2022. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki kikeresi a hatósági nyilvántartásból a földhivatali dokumentumokat és elkezd mérőszalaggal szórakozni 3 m2-es földterület miatt. Vagy ilyen durván naiv vagyok? Személy szerint én csak örülnék, hogy 3 m2-rel kevesebb füvet kell lenyírni.
2022. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. semmi szükség földhivataltól hívni földmérőt, bármilyen geodétát lehet hívni azért, hogy kiméress egy telket. Egyezkedni nem lehet? Min egyezkedsz? Hogy adok 200-at, csak hagyjuk a p...ba? Mert az úgy nem megy! Ahhoz, hogy a telekhatár a valósághoz legyen igazítva, telekhatár rendezést kell kérni! 120 ezertől indul a történet!

2. nem kell ahhoz kikérni sem a térképet, hogy lásd, hol a telekhatár. Az esetek többségében a google műholdképen látható, hogy hol húzódik a valóságban(!) a telekhatár, és erre rálehet illeszteni a térképet az e-közműn, így ált. kibukik, ha rossz helyen van a kerítés!

2022. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs akadálya annak, hogy elbirtokold a területet.

De hát 3 m2-es területre ennyit költeni? Az új szomszéd még azt a pénzt is sajnálná erre, amibe neki egy új kerítés építése kerülne, nem hogy még a polgári per árát.

Egy-két barom ember persze szaladgál a világban, de azért remélhetőleg mégse olyan sok. Én mondjuk pont hallottam ilyenről, egy rokonomnál is hasonló történt. Kiegyenesítettek 30 éve egy ki-beugró kerítést, aztán egy közelben lakó nő ott duruzsolt az új szomszédnak, hogy a kertjéből elvettek egy csomót, azt vissza kellene kérni. Addig-addig, hogy a szomszéd földmérőt hívott, és 80 E-ért kimérette az összes sarokpontot. Végül a kimérés eredményeképpen a szomszéd kertje lett kisebb... De ha már benne volt a dologban, új kerítést is csinált vagy 80 m hosszan, megint jó nagy pénz. Utána meg ott lepte a gaz a kertet, mert ő arra nem gondolt, hogy kapálni is kellene. Azt hitte, csak elültet mindent, aztán meg csak megy betakarítani.

2022. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!