Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogos, hogy potenciális...

Jogos, hogy potenciális vevőket vigyenek az albérletembe, míg távol vagyok?

Figyelt kérdés

Olyan házat vettem ki, amit a tulaj nem tudott eladni, ezért kiadták albérletbe egy ingatlanközvetítőn keresztül. A közvetítő azt mondta, ha jelentkeznek nála vételi szándékkal, akkor be fogja őket hozni a lakásba. Gyakorlatilag nem dönthetem el, mikor jönnek, hanem egy sms-t küld előtte. (Onnan számított 20 percen belül a lakásban van. Igazából eredetileg azt mondta, UTÁNA küld majd sms-t.) Elképzelhető, hogy váratlanul kell jönnie. Nekem ez kicsit fura, hogy egyáltalán nem egyeztetünk, végülis bárkivel lehetek éppen bárhogy. Azt mondta: "bugyi azért ne legyen a földön, de senkit nem fog érdekelni, ha rumli van, a házat nézik". (35 éves nő vagyok!)

Hát, engem speciel érdekelne.

Ez így normális? Sürgős válasz érdekelne, mert ma nekem is választ kell adnom.


2010. szept. 17. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
igen bemehet, de azért ilyenkor mindkét félnek jobb ha legalább egy órával előtte telefonál...
2010. szept. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
32%

Ezt el kell viselned cserébe azért hogy ingyen laksz ott :-)

Vagy ugye nem fizetsz ezért?

2010. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem fizetek. Ja, és még nem lakom ott.
2010. szept. 17. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hogyne fizetne, albérletben van:D:D ezt hogy értetted? albiban nyilván kell fizetni, úgy állapodtak meg h addig marad amig nem lesz vevő.
2010. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul írtam tbb dolgot, még nem lakom ott, ma este kell válaszolni, hogy kell-e, és nem csak akkor menne be mikor nem vagyok ott, hanem gyakorlatilag bármikor.
2010. szept. 17. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ne vedd ki ezt a házat.Sokminden szól ellene,nem részletezem. Legyen elég az,hogy már az első vevő megveszi,neked meg rögtön menned kell.
2010. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért nem részletezed? Érdekelne. AMúgy felhívtam, mondtam, ez így nem kóser, azt mondta, megért, beszél a tulajjal vasárnapig.
2010. szept. 17. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh hát ilyet ki ne vegyél bármikor kidobhatnak az utcára biztos van ott még másik is.
2010. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

nem jogos, olyannyira nem, hogy magánlaksértés, még a tulaj sem mehet be a kiadott bérleménybe, csak a bérlő jelenlétében és tudtával ...akár a rendőröket is kihívhatja ilyenkor a bérlő és a tulajt viszik be..ez a jogi része


a nem jogi, hogy a franc nem venne ki ilyen ingatlant

2010. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezzel a feltétellel adják ki a házat, amennyiben kiveszed, egyben ezt is elfogadod, hozzájárulsz, hogy bármikor bemenjenek oda.

Én el sem gondolkoznék egy ilyen albérleten. Mondjuk nálam sosincs kosz vagy rendetlenség, nem is ettől tartanék, de magánéletre, otthon-érzésre még albérletben is szüksége van az embernek. Ha bármikor átjárhatnak rajtam, az a legkevésbé sem megnyugtató érzés. Arról nem is beszélve, hogy mit csinálsz, ha beköltözöl (a költözés sem két fillér), berendezkedsz (nem kis munka) és egy hónap múlva kiraknak, mert elkelt az ingatlan?

Szerintem keresgélj tovább, lesz még jó ajánlat.

2010. szept. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!