Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a Semmelweis Egyetemre...

Ha a Semmelweis Egyetemre fogok járni, hol érdemes Pesten lakást keresni?

Figyelt kérdés

A családom nemrég Óbudán talált lakást és nagyon beleszerettek. Tényleg szép a környék, csak én a város teljesen másik részébe fogok egyetemre járni.

A Semmelweis Egyetem intézetei ugye a 8-9.ker, Üllői út, Tűzoltó utca, Nagyvárad tér, stb vannak, ide igen körülményes lenne eljutni Óbudáról. 2-3 átszállás +15-20 perc gyaloglás...

Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Nem fogadták el indoknak, hogy sokat kell utazni, mert mégis csak Pestről van szó.. Én szívem szerint nem vállalnám be.

Ha van itt esetleg valaki, aki Pestre jár orvosira/fogorvosira és nem kollégista, merre keresett lakást? Vagy el kellene fogadnom azt, amit a családom talált, elvégre nem én fizetem..?



2022. máj. 31. 15:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%

Úristen... öltözni ugye egyedül öltözöl reggelente?

Na ezért nézem le az egyetemistákat és tagadom le hogy én is voltam egyetemen 😅

2022. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Persze. De a családomban az az elv, hogy ha nem én fizetem, akkor ne szóljak bele. Eskü semmi esélyem meggyozni bárkit is,...
2022. máj. 31. 16:01
 3/28 A kérdező kommentje:
De valami hasznosabb válasznak is örülnék ahelyett, hogy a szüleimmel való viszonyt kritizálják.
2022. máj. 31. 16:04
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

Van itt egy "remek" lehetőség, csak meg kell ígérned, hogy pénteken eltakarodsz és hétfő reggelig vissza sem nézel! :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__11766588-bu..

2022. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

1.) Óbuda nagy. Nem mindegy hogy a Szentlélek tér, Flórián tér, Szépvölgyi út környékére gondolsz, vagy az Óbudai temető, netán Békásmegyer környékére.

2.) Ha Békásmegyerről is lenne szó, mi is a ptobléma?

Hév reggelente szó szerint 10 percenként jár a Batthyány térre.

Az kb 15-20 perc hévet jelent.

Onnan átszállsz 2-es metróra. Legyen az átszállás 5 perc. 2-es metró a Batyiról ott van a Blahán kb 10 perc alatt, de legyen 15.

Összesen tehát 45 perc alatt benn vagy a belváros közepében Békásmegyerről. Ha közelebb laksz a Batyihoz akkor gyorsabban (pl Aquincum).

3 .) A legtöbb Budapestinek pontosan ennyi idő beérnie a belvárosba. Sőt... 17, 18, 19 kerületiek mesélhetnének.

Szóval elég durván elkényelmesedett vsgy ha ez neked kiveri a biztosítékot.

2022. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy örülnél hogy óbudán lakhatsz... én a "dicsőséges Józsefvárosban" (közismertebben nyócker) lakok, és utálom mint a bűnt. Persze ha az a szempont dominál nálad, hogy kilépsz otthonról és máris az Instant-Fogasban kéreted magadat három arabnak egyszerre aztán mész velük szobára az Astorián akkor persze "megértem" miért hisztizel óbuda miatt.
2022. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Más meg az agglomerációból jár be. Pont SOTE-n volt egy évfolyamtársam, aki valami Fejér megyei faluból járt be. Szóval nem tragédia, de ha a szüleid benne vannak, nézegethettek még vagy közelebb, vagy tömegközlekedésügyileg jobb helyen! Egyedül a Semmelweis Egyetem Üllői úti Klinikái és II. János Pál Pápa tér közötti részen óvatosan, mert hiába van közel a SOTE-hoz, az nagyon nem szép környék.
2022. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

7#

Agyonkamerázott az egész, minimum két rendőrkapitányságot tudok azon a környéken.

Lecsúszott igénytelen alja népség él ott, de ha nem állsz le velük kötöszködni, vagy nem állsz le velük beszélgetni akkor nem lesz semmi bajod.

2022. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
#8 Így igaz. Áthaladni nyugodtan lehet, nem lesz bajod. De ott éléshez már nagyobb elhivatottság kell, ha nem kedveled a drogosok, prostik meg ..... etnikumúak társaságát.
2022. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
12%

Há dikmán more fíl aron lököm aztat a lakásot a nyócba.

Ujj az husz éve vót főújitva tesvér more.

2022. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!