Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen víztisztítási módszer,...

Milyen víztisztítási módszer, illetve termékek váltak be kerti medencében? Van egy 366 cm átmérőjű medencénk kb. 5 napja, eddig kétszer tettem bele klórtablettát, szinte állandóan megy a vízforgatós szűrő, használat után lefedjük.

Figyelt kérdés
Minden nap mérem a kis tesztcsíkokkal a klórszintet, a ph-t, meg a lúgosságot de még egyszer sem volt megfelelő, pedig a leírás szerint adagolok. Most tettem bele levendulás algaölőt. Kinek mi vált be? Nem akarom agyonklórozni, mert már így is vörös a gyerekek szeme… Konkrét termékeket és módszert tudtok ajánlani?

2022. jún. 26. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben a lassú mini tablettát tetted bele és mindössze kétszer, a gyerekek szeméhez nincsen köze.

Gondolom az úszó adagolóba tetted?!

2022. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, az úszóba tettem és kicsit.
2022. jún. 27. 05:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem is olyan egyszerű ez. Csapvíz, kútvíz, vasas, nem vasas? Nincs két egyforma csapvíz sem. Viszont egy 366-os medencét túlgondolni sem kell, bele fogsz jönni. Érdemes kitapasztalni, mert a gyerek szeme tényleg ne vörösödjön a klórtól. Itt mindent megtanulhatsz:

[link]

2022. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolom papírszűrős medencétek van. Na én is olyannal bohóckodtam évekig, de tavaly beruháztam egy sóbontós homokszűrős (én üveget használok) szűrőre, életem legjobb döntése volt. Egyrészt nem kell klór a medencevízbe, a sóból gyárt a sóbontó készülék annyit, amennyi kell a medence tisztán tartásához. Másrészt sokkal hatékonyabb a szűrő. Míg korábban minden évben legalább egyszer elvesztettem a medence vízét (klórsokkal lehetett csak visszahozni, pedig igyekeztem mindent jól csinálni), most nem történik ilyen.

Nekünk is 366-os a medencénk, fémvázas.


Persze ha a klóros változatod folytatod, akkor nincs más megoldásod, mint a ph és a klórszint ellenőrzés. Naponta talán túlzás megtenni, elég lehet 3-4 naponta. Ha bizonytalan vagy, csinálhatod naponta is. A pht mindenképp jól be kell lőni, különben nem hat a klór. 4-6 nap után már jelentkezik a hatása és kezd átlátszatlan lenni a víz. Ha megtörténne, akkor pelyhesíteni kell. Időnként az aljáról is érdemes kiszippantani a koszt, a szűrőbe dugott csővel, mert a szűrő a leülepedett dolgok kiszűrésére általában képtelen és ha ezek bomlásnak indulnak odalenn, az szintén a vízminőség romlásához vezethet. Ha a meleg a víz, többet kell mennie a forgatónak. A papírszűrőt időnként ki kell tisztítani egy slaggal, főleg ha már kezd a víz átlátszatlan lenni, akkor gyakrabban is.

2022. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A sóbontós rendszer jól bevált és kényelmes, pláne egy homokszűrővel kombinálva, de nem csodaszer és nem klórmentes.


[link]


Másik módszer, hogy a homokszűrő szívóágába bekötsz egy UV-C germicid lámpát, ami az azon átfolyó vízben mindent csírátlanít, de még ide is kell egy minimális klór a pangó víz miatt. Mindíg van egy pici része a víznek, ami nem folyik át a szűrőn.

Ezek a gépészeti megoldások sokszor drágábbak, akár sokszorosan is, mint maga az akciós kis 5 köbméteres medence. Hogy ez kinek éri meg azt, mindenki maga tudja eldönteni. Szerintem megéri, de más meg máshogy gondolja.

Az biztos, hogy vagy sokat kell vacakolni vele, vagy drága rendszert köré venni. Néhány szerencsés kivétel csak a szabályt erősíti

2022. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos volt amit írtatok, köszönöm! Tényleg nem egyszerű fenntartani a szép és jó vizet. Igen, csapvíz van benne és egyszerű papírszűrős vízforgató, ami tegnap valamiért megállt. Kiszedtük a szűrőt (elég koszos, barna!) de nem tudom mit lehet vele csinálni. Lehet hogy kuka? Kimosni/szárítani aztán vissza?

A homokszűrős megoldásnál mit használtok konkrétan?

2022. jún. 28. 06:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt nem találtam meg, hogy a ph-t mivel lehet jól belőni? Milyen készítménnyel? Illetve a TA-t?
2022. jún. 28. 06:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne dobd ki a papírszűrőt! Egy erős slaggal receirányban kimoshatod a koszt és utána még használhatod, akár azonnal is, nem kell megszárítani. Ha ezt már nagyon sokszor megtetted és nagyon viseltesnek tűnik, nem úgy szűr a rendszer, mint régen, vagy esetleg ki is lyukad, akkor cseréld le.

Amúgy én azt csináltam, amíg ilyet használtam, hogy mindig volt 2-3 papírszűrőm és azokat cserélgettem.


A ph egy nehéz ügy, mivel pontos értékeket ezekről a tesztcsíkokról leolvasni nem tudsz, a szemedre kell hagyatkoznod. Szerintem jók a tesztcsíkok is, amit bemártasz, elszíneződik és már látod is az eredményt, illetve az is, ahol cseppenteni kell a medencevízre a piros folyadékból és ezután leolvasni az eredményt.

Állítólag vannak digitális ph mérők is, de azokat is kalibrálni kell, szóval én olyan vásárlására nem szántam rá magam. Arról nincs tapasztalatom.

2022. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jah, most olvasom, hogy a ph állításról beszélsz.

Hát vannak ph csökkentők meg növelők is.

Nekünk mindig csak csökkentőre volt szükségünk, rajta van a vízmennyiséghez képest az adagolás. Ha tudod, hogy kb. hány tizeddel tér el a ph az ideálistól (rá van írva a klórra vagy algaölőre ez az érték), akkor annak függvényében egy konyhai mérleggel kimérheted, mennyit kell adagolni.

Egyszer kellett növelnünk, amikor véletlen túlcsökkentettük.


Általában kiadós eső után másznak el az értékek.

2022. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Most összegezném az elmúlt hetek tapasztalatait:

- igazából tényleg nem kell semmi nagy dolog, hogy tiszta maradjon a víz;

- a papírszűrőből vettem még, slaggal kimosom és cserélgetem;

- rendszeresen használjuk - talán 2 napot állt, de akkor is keringettem, méregettem;

- estefelé mikor már kijönnek a gyerekek, együtt kihalásszuk amit lehet egy szűrővel, majd dobok a tartóba egy klórtablettát, és késő este kapcsolom ki csak a keringetést;

- eddig csak 3-4szer volt szükség opálosodás-gátlóra (algaölő) de nem volt nagy tragédia a víz: reggelre még szűrő nélkül is csodásan kristálytiszta lett;

- illetve használat után le is takarjuk.

A ph-t továbbra sem sikerül belőnöm, de nem gondolom hogy akkora nagy tragédia ez. A gyerekek le is zuhanyoznak este, be is kenegetem őket, mérsékelvén a kiszáradást, de ennyi. Lehetne még ezt cizellálni de már ettől több energiám nem lesz rá.

2022. júl. 19. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!