Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házszámokat miért nem tették...

Házszámokat miért nem tették kötelezővé?

Figyelt kérdés
Nemegyszer voltam úgy, hogy kerestem egy címet, és az adott utcában alig volt házszám, az ember meg csak bolyong, rosszabb esetben még a forgalmat is feltartja. GPS meg ma pl nem is jó irányba vitt.

2022. júl. 27. 08:58
 1/6 anonim válasza:
95%
Önkormányzati rendeletek szerint kötelező, de lehet olyan település, ahol nem, de ált az. Ennek ellenére nem teszik ki sokan, ellenőrizni meg senki nem ellenőrzi, sőt esélyes, hogy bírság tétel sem kapcsolódik ehhez.
2022. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
A házszámoknak és a GPS-nek semmi köze egymáshoz. De valóban zavaró, hogy 10-ből 3-4 házon házszám.
2022. júl. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Úgy értettem, hogy már az adott utcában akart a rossz irányba vinni. Most pl Székesfehérváron jártam úgy, hogy kerestem egy címet, ráadásul középület volt ahol a Kreszvizsgákat tartották, és azon se volt házszám. De Győrben is ugyanez a szitu volt pár éve, hogy imitt-amott volt egy házszám a családiházakon.
2022. júl. 27. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak örülnék, ha egy útkereszteződésben az utcanévtáblák ki lennének téve...
2022. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszoló írta le pontosan. A helyi önkormányzatoknál ez rendeletbe van foglalva.Így helységileg változó lehet.

Az én településemen és utcámban a kerítésre kell tenni jól látható helyre.Mikor építkeztem kaptam is hivatalos levelet az ön kormányzattól,amiben mindezt feltüntették egyértelműen megfogalmazva.Ennek ellenére én a házra tettem jól látható helyre a számot, mert akkor még nem volt kész a kerítésem.Valamint az utcámban a legtöbb helyen szintén a házon van a szám.Ellenőrizni senki nem ellenőrizte, nem figyelmeztettek, nem büntettek meg.Úgyhogy pont ahogy az egyes írja, senki nem ellenőrzi.

Az önkormányzatok az egységes utcakép miatt hozzák ezeket a rendeleteket.Eleve nem a házszám léte a kérdés, hanem annak a helye. Hogy egységes képet mutasson az utca.

Aki meg annyira ostoba hogy nem képes sehova kitenni egy házszámot, az vessen magára.Az ő érdeke is lenne hogy postás , futár, akárki megtalálja a címet.

2022. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen mentősök is mindig erre panaszkodnak. És igazuk van.
2022. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!