Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtéri helyiségeket hogyan...

Tetőtéri helyiségeket hogyan lehet élhetőbbé tenni?

Figyelt kérdés

..figyelembe véve a tendenciákat mind a rezsi emelkedése, mind az egyre melegedő klíma hatásait..


Belső kétszintes, 3. emeleti társasházi lakás, az alsó szint "féltetőtér", ott is 30 fok van, de alapvetően rendben van.


Az emelet viszont tényleg csak ennyi: régi cseréptető, alatta vmi régi szigetelés és gipszkarton. ilyen sátortetős, a teljes tér kihasználva, persze túl sok hasznos alapterület nincs, de gyerekszobák, vendégszobák vannak fent.. legalábbis erre szánva vettük a lakást, a gyerekek még kicsik, az alsó szinten laknak.


A kánikulában fent 38 fok is volt, tény hogy nem küzdöttünk ellene. Van fönt egy klíma de nem igazán bír változtatni a helyzeten.

Várható tetőcsere a jövőben, akkor esetleg próbálkozhatunk hatékonyabb szigetelést csinálni, beszerezni erősebb klímát.. esetleg belső szigetelés..

Tippeket szeretnék.. vagy hagyjuk inkább és nyáron ne éljünk fent.. a fűtés kevésbé problémás, persze a rezsitmegnyomja.


2022. aug. 4. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk is tetoter. Cserepig kibontottam. Belulrol foliaztam, jobb hijan egyelore. Aztan kb 10+5cm szigeteles es vegul folia es burkolat. (Lamberia gipszkarton)

Amikor kint 40 fok van akkor bent 32 siman. Az olyankor szar. Venti segit kicsit. Mobilklima siman helyreteszi de most sporolunk vele, csak lent hasznaljuk ahol a gyerekek vannak es akkor ha rohadt meleg van.


Most amikor ilyen 30 fokok vannak akkor kb 28-29 korul fent. Este ha hul az ido akkor epp elmegy meg ha nyitva az ablak.


Tehat szerintem a szigeteles a para nalad. Ha tennenk fel klimat akkor siman jo ido lenne es birna.


Nekunk a lepcsohazban van ablak a felemeleten. Ha fent is nyirva van minden akkor van egy kis legmozgas ami segit.

2022. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Tetőcsere és szigetelés. A többi csak maszatolás. Vagy add el. Komolyan. Ilyen tetőtéri lakások reménytelenek.
2022. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Klíma (energiatakarékos), tetőtéri ablakra külső hővédő roló (velux), tetőszigetelés.
2022. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én 5 cm vastag hungarocell lapokat regasztottam a tetőtérbe mindenhová, és beépítettem egy csendes split klímát.


Az 5 cm elég, de van aki a tíz centire esküszik.


Most a fűtés is klímával lesz megoldva. (a legkisebb GREE, pont erre van kitalálva)..nem kell gáz, nem kell szilárdtüzelésű kályha, csak villany)

2022. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szigetelés szükségessége egyértelmű. Azonban a légterek hatékony elkülönítése is, azaz semmiképpen ne legyen légmozgás a felső és alsó szint között, hiszen a "meleg" gázmolekulák az alsó szintből mindenképpen a felső szintbe jutnak, a "hideg" molekulákra meg az ellenkezője igaz. Azaz a két helyiséget külön kell klimatizálni és a helyiségek (légterek) között szinte hermetikusan záródó ajtó kell..
2022. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!