Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaposvár mennyivel van lemarad...

Kaposvár mennyivel van lemaradva a többi megyeszékhelytől?

Figyelt kérdés

Kaposvári vagyok és úgy érzem a kis városom nem ér fel a többi nagyvároshoz

(Nyilván Pesthez nem fog)

Ti erről mit gondoltok?



2022. aug. 7. 18:56
 1/7 anonim válasza:
38%

A Rippl-Rónai fesztiválon kicsapot cirkusz mindent elmond a városról. Megpróbáltak popurálisabb programokat. Nem bírták megrendezni keretek között: Kanizsai paneltömböktől 250 métere volt a ligeti koncertek kora reggel 4-ig, nyuggerezés úgyhogy voltak olyan fellépők is a Kossuth téren és a nem létező decibel korlátozás.

Ott van az bejelentések a város túloldalaról 1 kilométerrel, akiknek nem bírják, ha más jól szórakoztak.

2022. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval összefoglalva?
2022. aug. 7. 19:31
 3/7 anonim válasza:
Tldr: Korlátozott lehetőségek vannak, ha csinálni szeretnék valamit, ami nem a gyárakba és az iskolába ingazásat jelenti nagyrészben. Igaz azt is dilettánsan lesz meg valósítva.
2022. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nevedet elnézve elég trollgyanús a kérdés :D

Semennyivel. 12 évet laktam ott, nemrég jöttem el. Szerettem a várost, elég nagy, ugyanakkor elég kicsi, pont jó méret. Nem az van mint budapesten, hogy 2 órát tekersz biciklivel, de még mindig nem értél ki a városból, ha mégis, akkor meg kezdődik az agglomeráció. Itt felülsz a bringára, rúgsz rajta kettőt és már az erdőben tekerhetsz. A várost egész jól újítgatják. Most nagyjából fel van újítva minden, szépen ki vannak pofozva a frekventált részek. A helyi közlekedés jó, új járművekkel lehet veretni. A helyközi sem rossz, minden irányban van busz és vonat bőven. A vasúti pályát is megcsinálták Fonyód és Dombóvár felé is.

Ne érezd úgy, hogy el van maradva Kaposvár, kb minden is megvan. Laktam Pécsen is, az azért persze szebb város bizonyos szempontból, de eléggé lepusztult és megszürkült az évek során. Szekszárd sem szebb és jobb mint Kaposvár. Nekem speciel Szeged sem tetszik, annál is jobb Kaposvár! Meg Debrecen sem szebb! Az egy olyan tipik város, hogy a főtér és +1 utca megvan csinálva, de ha még 200 méterrel arrébb mész, akkor már olyan pusztulat van, hogy horrorfilmbe elmenne díszletnek. Kaposváron gyakorlatilag az egész belvárosi rész normális, szép, nem betondzsungel, sok a fa, nüvények, rendvan és tisztaság. De a füredi panelok környéke is egész rendezett, ott sem lesz hányingere az embernek. Szentjakab lóg ki a sorból, de hát majd fejlődik az is lassan.


Isten látja a lelkem, 4x olvastam el az 1-es választ, de nem jöttem rá mit szeretne. Szanszkrit, vagy klingon? Milyen nyelven írta?

2022. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Arra én is rá szereték jönni

XD

A válaszodra: Budapest és Kaposvár kb:ég és föld ha úgy vesszük és itt kicsit kiszorítva érzem magam hogy Pesten tengernyi leheőség van és ott rengeteg a külföldi

A város turisztika szempontjából eléggé rosszul áll

Talán nem kell a fővároshoz mérnem ezt a pici kis várost

Mindig azt néztem hogy ott mivan és itt mivan

2022. aug. 7. 20:39
 6/7 anonim válasza:

Kérdező , azt ne akard ,hogy megjelenjenek a külföldi túristák ,mert az a legalja. Egyrészt feltartják az ember mert ugye bámêszkodnak , amk oké na de ne az út közepén. Másrészt pedig a nagy részük nem tud viselkedni , ami ugyancsak érthető hisz messze vannak az otthunktól senkit és semmit nem ismernek és mehet a paraszt viselkedés. Egyszóval ha külföldieket akarsz menj el a váci utca, vörösmarty tér környékére. Vagy ha bulizni szeretnél külföldiekkel menj el az Instantba vagy a Mori2 stb.-be.


Másrészt szerintem egyáltalán nincs lemaradva kaposvar. Rendbe van tartva, újitgatják építgetik. Nincs kosz ,mocsok. Igaz szórakozási lehetőség tényleg nincs sok. Nem ártana pár szórakozóhely stb.

Max egy dologban tudom modnani,hogy le van maradva az a tömegközlekedés , az valami botrányos ,ahogy a helyi jaratos buszok jarnak.

2022. aug. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja még annyit fűznék hozzá, hogy ami gázabb még ,hogy kevés a ruhaüzlet ellenben a cigány nagyon sok.😅
2022. aug. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!