Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó helyre tettem a CO riasztókat?

Azazel01 kérdése:

Jó helyre tettem a CO riasztókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban vettem két CO riasztót, és a használati utasítás alapján próbáltam őket a legjobban elhelyezni a lakásban. Egyet a konyhába tettem, ahol van az átfolyós vízmelegítő is, és egyet a hálószobámba, közvetlenül az ágyam mellé. A képek alapján szerintetek jó helyen vannak, vagy helyezzem át őket máshová? Előre is köszi a segítséget!:)

[link]

[link]



2022. aug. 7. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem a használati utasításból, hogy magasra kell tenni.
2022. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

#1


Szerintem rosszul emlékszel. A CO nehezebb, mint a levegő.

Te a füstérzékelőre gondolsz.

2022. aug. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: a CO2 nehezebb, a CO kb egy súlyban van.

A CO érzékelőt a falra kell tenni, kb fejmagasságban, semmiképp nem sarokba.

Úgy pont jó ahogy a kérdező felrakta, a készülékhez kell, és a plusz biztonságért oda is, ahol alszol.

Egyébként a CO2 érzékelők nem tudom miért nem "divatosak".

Sokkal előbb jelezhetnék a bajt, mint a CO.

2022. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan téma, amivel nem lehet dűlőre jutni.

Én Honeywell CO riasztókat vettem, a Honeywell hivatalos tájékoztatója írja úgy, hogy minél magasabbra kell tenni, plafontól kb 30 cm-re, a fűtő eszköztől minél meszebb, ajtótól ablaktól legalább 2 méterre.

Kb valahogy így írja a Honeywell tájékoztatója, amit azért gondolom világszínvonalú mérnökök, szakemberek csinálnak.

Erre hozzánk kijött az elmúlt 2 évben 3 db falusi gázszerelő, mind azt mondta onnan le kell szedni, lentre kell tenni, meg oda kell tenni a konvektor mellé.

Na most akkor ki a hülye?



De a tiéd tuti nem lesz jó helyen.


[link]


Olvasd el ezt, a készülék meg a mosogató közelében kapásból nincs jó helyen.


"Nos a szén-monoxid,kicsivel könnyebb a levegőnél, tehát fentről lefelé tölti meg a helységet. Egy átlagos 240 cm belmagasságú lakásban, célszerű 180-240 cm magasba szerelni a mérőszerkezetet. "

2022. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 es en is abban olvastam

1es voltam.

2022. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!