Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sajat telken lakokocsiban elni?

Sajat telken lakokocsiban elni?

Figyelt kérdés

Udv!

Sajat telkemre szeretnek egy nagyobb (4 fos) lakokocsit venni, melyben egyedul elnek.

A szamitogepszettemen kívül 1,5 borondnyi cuccom van, tehat a kicsi hely nem okoz gondot.

Viszont fozni szeretek, szoval olyasmi lakokocsit kell néznem ahol a konyha nagyobb vagy nagyobba tehető.

4-5 millio forintot tudok ra kb szanni (használtan).

Kerdesem az lenne, hogy milyen jogi macera van ezzel sajat telek eseten?

Illetve ha van a telken viz és villany az valahogyan bevezetheto a lakokocsiba?

Illetve a szennyvizelvezetest meg lehetne valahogyan oldani, vagy csak az a tartály van, amit folyamatosan uriteni kell?

Koszonom elore is a segítséget, tanacsokat!



2022. aug. 11. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg bejelentkezni nem tudsz oda sem lakóhelyként sem tartózkodási helyként.

A többi elvileg működhet.

2022. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Az egy eleg komoly hatrany, hogy oda nem lehet bejelentkezni. Ezt sehogy nem lehet kikuszobolni?

Hisz utcanev van, a telek meg a sajat nevemen van. Jelenleg (meg egy darabig) Bp-i cimem van.

2022. aug. 11. 22:51
 3/18 A kérdező kommentje:
Ohh meg még egy kisebb mosogepet tennek be valahogy. Nem tudom, hogy kivitelezheto-e valahogyan, hogy lokalizaljak egy lakokocsit a telken. Egyaltalan milyen szakembert keressek a tekintetben, hogy vezesse be a lakokocsiba a villanyt/vizet?
2022. aug. 11. 22:58
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Milyen telek az? Van utca meg házszám meg minden?
2022. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Mobilház v konténer
2022. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Szólsz, hogy a telekre helyezzenek ki egy mérőórát. Onnan veszed a áramot. A telken ásol egy nagy gödröt, kibetonozod, fedlapot rá, nyílás és a lakókocsiból mehet bele a szennyvíz. Bemész az okmányirodába és kéred a lakcímigazolókartyát.
2022. aug. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tartózkodási helynek bejelentkezhetsz, ott még az sem fontos hogy bármi lakó alkalmatosság legyen a telken, csak hogy a tiéd, vagy van valami bérleti szerződésed róla, ami feljogosít.
2022. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Elméleti síkon, mivel mobilis, ezért ehhez építési engedély nem szükséges. A telekre bekötteted a vizet és a villanyt (ha nincs) és rákötöd a lakókocsit. A lakókocsikban eredetileg tartályos WC van. Meg kell érdeklődni a vízszolgáltatótól (ha van csatorna), hogy ráköthetsz-e egy lakókocsit, de én úgy gondolom, hogy nincs ennek akadálya. Ha nincs csatorna, akkor az van, amit előttem javasoltak, hogy egy zárt emésztőgödröt kell kialakítanod, ami valamivel olcsóbb, ha betonból öntöd, azonban lényegesen egyszerűbb és gyorsabb, ha kész tartályt vásárolsz, abból pedig legalább 3 köbméterest ajánlok. Talajterhelési díjat valószínűleg kell majd fizess az emésztőgödör miatt.

Villany bekötéséhez szükséged van (ha nincs vételezési hely) egy regisztrált szerelőre, amit pedig a szolgáltató honlapján találsz. Ahhoz, hogy a lakókocsi rá legyen csatlakoztatva, egy villanyszerelőt kell megbízz. Víznél szükséged van első körben egy tervezőre, mert tervet kell készíteni erről, hogy hol legyen az akna, majd egy vízaknára, amit neked kell kialakítanod. Miután ez megvan, igényt kell benyújtani a vízszolgáltatónál a bekötésre, az aknánál kialakítasz egy vételezési helyet és ez nekik már megfelel, magyarul egy kerticsapot, így már rákötnek. Ha rákötöttek, azután hívsz egy vízszerelőt, aki pedig ráköti a lakókocsit.


Esetleg a jövőben tervben van, hogy ide építkezel? Mert akkor érdemes megtartani a telket, egyéb esetben én inkább eladnám építési telekként, hisz most még jó áron ellehet adni az építési telkeket és inkább máshol nézelődnék, mit kaphatok a pénzemért, akár másik város sőt inkább falu, vagy város külterületi része, olyan város, ahol külterületi ingatlanba is belehet jelentkezni, mert sok esetben belehet!

2022. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat, mindenkinek ment a zold!

Van utca, es hazszam igen.

Egyedulallo vagyok és az is maradok, igy biztosan nem fogok epitkezesbe kezdeni. A telek vidéken van amugy, nagyon szep kornyezetben, egy hegy oldalaban,Balatontol nem messze. Eppen ezert nem szeretnem eladni. Mobilhazban en is gondolkodtam, de az meghaladja a lehetosegeimet, ami az anyagiakat illeti.

Mint emlitettem ultra keves cuccom van (szerintem az emberek tobbsege tobb cuccal jar nyaralni mint amennyi nekem van :D).

Szoval ezek el fognak férni egy lakokocsiban. Tanarkent tervezek dolgozni most mar, nem tudom, hogy ha csak tart. hely van, azzal tudok-e munkaszerzodest kötni. Mindegy, meglatjuk azt még. Szóval akkor kivitelezheto valahogyan az a lenyeg. Viz, villany van a teleken.

2022. aug. 12. 08:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond. A kollégám így él húsz éve.(Budafok) Vett egy lakókonténert(használtat) daruval beemelték a kijelölt, vízszintezett helyre, és kész. Oda van bejelentve, bevezette a vizet, villanyt, ásott egy emésztőt, oszt jónapot.


Szerény lak, de jól érzi magát

2022. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!