Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rossz a gázpalack?

Rossz a gázpalack?

Figyelt kérdés
Gázpalack csere után a következő a probléma: ha meggyújtom a felső égőket, akkor alig akarnak meggyulladni, a fele nem ég vagy nagyon kis lángon. Viszont a sütő kiválóan működik. Ha először a sütőt gyújtom be és utána a felső égőket, akkor azok is jól égnek a sütő kikapcsolása után is. Vajon mi lehet a baj? A palack cseréje előtt nem volt semmilyen probléma. Már próbáltam a kertben kiengedni egy kis gázt nyomáscsökkentő nélkül, az sem segített.

2022. aug. 19. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet gond a nyomás csökkentővel is. Az égő fúvókái kezdenek eldugulni erre nagyobb az esély.
2022. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az első használat után van, amíg a tűzhely gázrendszere ki nem töltődik teljesen 100%-ra a gázzal. Megbontáskor levegő kerül be oda,és azt ki kell hogy dolgozza, ami kb 15-20sec után megtörténik. Ezek után mindig jó lesz,amíg újra le nem választod a palackot. Ez normális.
2022. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt elfelejtettem mondani, hogy a fúvókákat kicsavarva is ellenőriztem, teljesen tiszták. Az meg számomra elég rejtélyes, hogy ugyanazzal a nyomáscsökkentővel a sütő hibátlanul működik, a tűzhely többi része meg nem. Mi ennek a magyarázata?

Több percig volt működtetve, sajnos nem javult meg.

2022. aug. 19. 14:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!