Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy félköríves teraszunk/t...

Van egy félköríves teraszunk/télikertünk. Ti mit tennétek vele, mi legyen belőle?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy kertesházat.

A nappaliból nyílik egy relatíve nagy méretű (nm-t nem tudok mondani, de egy 6 személyes ebédlőasztal székekkel kényelmesen elfér), félkör alakú rész. (Innen lehet kijutni a kertbe).

Kb derékmagasságig falazott, felette jelenleg üvegezett, fedett, belül járólapozott.


Eredetileg nem volt üvegezve, hanem teraszként funkcionált, de az előző lakó azt mondta, hogy nagyon bejött a por és megállt benne, így beüvegeztették. (Sima üveg, nem nyitható!)

Így viszont a ház fekvése és a szigetelés hiánya miatt az eladó elmondása szerint nyáron iszonyat meleg, télen pedig nagyon hideg.


Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi legyen vele. Lebontani nem szeretném, mert nagyon hangulatos egyébként.


Szedessük ki az üvegeket és legyen megint terasz? Ez esetben hogy védenétek a portól?

Esetleg valami nyitható megoldás?


Vagy maradjon zárt, oldjuk meg a szigetelést és legyen belőle télikert?


Igazából nem is pontosan tudom, hogy milyennek kell lennie egy télikertnek? Olyan hőmérsékletűnek, mint a ház?


Ha van ötletetek, szívesen fogadom.

Egyáltalán kit lenne érdemes megkérdezni, hogy mit lehet vele kezdeni? Belsőépítészt? Lakberendezőt? Kertrendezőt? Télikert építéssel foglalkozó cégek? Ki ért ehhez igazából?


2022. aug. 20. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes lenne szigeteltetni, az üvegeket meg többrétegűre cseréltetni, mert ez valóban nagyon hangulatos eleme a háznak és ha nem hideg/meleg még hasznos része is.

Legalább 25 éve szeretnék ilyet és irigykedve nézem, ahol van.


A téliker hőmérséklete meg attól függ, hogy milyen növényeket tervezel oda. Vannak konkrétan télen hűvöset kedvelők és vannak amik egész évben igénylik a meleget. Ezt a részét kertésszel kellene átbeszélgetned.

A szigetelésre meg vannak erre szakosodott cégek, de lehet, hogy azok is akik teraszokat, télikerteket építenek meg tudják oldani.

Csak arra figyelj, hogy legalább 3-4-el beszélj és ÍRÁSBELI árajánlatot kérj, mert ha nem, akkor kivitelezés után kegyetlenül meg lehet szívni.

Én pont most jártam így. (Igaz, nem télikerttel, de az mindegy is.)

2022. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tessék, máris egy lehetőség:

[link]

2022. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyetekben meghagynám terasznak, de a funkcióját csak úgy tudja betölteni, ha nyitható ablakokra cserélitek a mostaniakat.

Persze csak akkor ha nem szeretnétek, hogy nyáron 60 C fok legyen a zárt teraszon.

2022. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a nyitható ablak nagyon fontos, ha meghagyjátok.

Én is beépíttettem a teraszt, két oldalról csatlakozik a házhoz, a két üres oldalra meg totál üveg (kétrétegű műanyag ablak) került. Az egyik sarkon van az ajtó, mellette egy bukó-nyíló ablak, az ellentétes sarokban meg egy kisebb bukó, hogy a huzat ki tudja vinni nyáron a nagy hőséget. Fűtés nincs, de mivel itt járunk ki-be a házba, még a leghidegebb télen se ment fagypont alá a hőmérséklet, +2 volt a leghidegebb, amit valaha mértem. Itt telelnek azok a növények, amik hűvöset igényelnek télen, de nem fagyhatnak meg. Pl. többszáz kaktusz, citrom, mandarin, ugandai kékpillangó, stb. (A leandereknek is itt lenne jó, csak azok már nem férnek el.)

Egy nagy probléma van van: a házból érkező pára a hideg falakon lecsapódik, és penész lesz tőle, ezzel nem lehet mit tenni.

Ha nálad nem a főbejárat megy rajta keresztül, akkor nem lesz akkora penészedés, viszont egy minimális fagytalanító fűtés kelleni fog bele. De ez megtérül, mert a szoba falai így nem a külső hideggel érintkeznek télen, hanem egy enyhébb hőmérséklettel.

2022. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!