Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek fél liter 4 éve...

Mit tehetek fél liter 4 éve vásárolt benzinnel?

Figyelt kérdés

Elég hülyén hangzik a kérdés, de megmagyarázom. :D

4 éve még benzines fűkaszánk volt, ahhoz vettünk benzint. Azt viszont lecseréltük elektromos fűkaszára a benzin így rajtunk maradt. Autónk nincs, akkor se volt. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a benzin ennyi idő alatt megromlik, emiatt nem ajánlottam fel másnak. Akkor mégis hova vihetném? Benzinkúton átveszik esetleg?


2022. aug. 21. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez már megromlott. Ne használjátok fel benzinmotorban.

Azt nem tudom, benzinkúton átvennék-e. Lehet, hogy veszélyes hulladék átvevőnél kell leadni. Lehet, hogy a benzinkúton, ha nem is veszik át, de legalább meg tudják mondani, hol tudod leadni.


Esetleg, ha égetni akartok valamit, akkor van értelme megtartani, de akkor majd óvatosan kell vele dolgozni, mert a benzin piszokul (!) tud égni.

2022. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Bár csak nekem lenne ilyen 400 l.
2022. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Az a benzin amit a kormány felszabaditott a nagy tárolókból hány éves lehet?

Talán 1 ? Sajnálom az autósokat,mennyi romlott üzemanyagot tankolnak.

2022. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
3-as, szerintem a tárolókban nyers kőolaj van.
2022. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Van kőolaj tartalék is, de azzal most per pill sokra nem mennénk, mert a finomító áll. Kb 90 napra elegendő üzemanyagot tárolnak a stratégiai tározókban. Viszont, ez "tiszta" benzin és gázolaj, nincs bennük bioetanol és egyéb adalékok. Így nem igazán romlandó.

Ha van fával fűtő ismerős, akkor megkérdezném tőle, hogy kell-e neki esetleg. Valamiben, pl fűrészporban vagy papírban felitatva eltüzelhető.

2022. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi is fűtünk fával, illetve ezen a télen kiegészítésként kénytelenek leszünk azzal fűteni... de én azért félnék ezt megpróbálni, már csak azért is, mert tök kezdők vagyunk ebben.
2022. aug. 21. 20:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Én csak úgy merném tüzelésre felhasználni, hogy mondjuk ősszel a felásott földön gazt vagy ágakat égetnék egy kupacban, és hogy annak a meggyulladását segíteném ezzel. De még úgy is óvatosan kell vele bánni. Kályhában, kandallóban, sparhertben, kemencében nem merném eltüzelni.

Iszonyatos hőt termel már fél liter benzin is, egészen másképp viselkedik, mint a fa vagy a szén. Én egyszer 2-3 decit égettem el egy vasvödörben. A vödör külső oldalához hozzáérő lehullott levelek a hőtől (!) meggyulladtak. Persze óvatosságból a föld közepén csináltam, és nem tudott tovább terjedni, ill. lapát volt a kezemben, azonnal földet szórtam a levelekre.

2022. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd ki egy lapos edénybe, villámgyorsan el fog párologni.
2022. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Grillt vagy kerti tűzrakót begyújtani tökéletes.

Semmilyen motorba ne használd már fel.

2022. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Add oda valakinek, aki beleönti a tankjában lévő 20 literhez, felhígul és nem lesz semmi probléma, a 20 literben lévő adalékok ezt a fél litert is felturbózzák annyira, hogy problémamentesen autózik vele.
2022. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!