Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi kell a pellet készítéshez?

Mi kell a pellet készítéshez?

Figyelt kérdés

ha szeretnék pelletálni (elsősorban takarmányt) hol tudom megtanulni a folyamatot? Mikre van hozzá szükség, hogyan kell pelletálni?


Tudom, hogy nagyon drágák a gépek és bonyolult a folyamat, de szívesen megtanulnám, csak nem tudom pontosan, merre induljak.


2022. aug. 31. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy gyártót és beszéld meg ezt velük.
2022. szept. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Takarmányt?
2022. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 igen, ezen mi nem világos?
2022. szept. 1. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Talán az, hogy kicsit drága.


Vagy te mit értesz takarmány alatt?

2022. szept. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állati eledelt akarok pelletálni. Szálas takarmányból és adalékanyagokból tápot lovaknak, birkáknak. Magos takarmányból pelletet szárnyasoknak. A minőségi etetésük nem igen drágább pelletként, mint nem pelletként. Főleg, ha magam csinálom. Viszont pellettel etetni őket biztonságosabb a tápanyagfelvételt illetően.
2022. szept. 2. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Na, ezt leírhattad volna, mert nyilván arra gondoltam a mostani helyzetben, hogy fűteni akarsz vele.


Ilyen gépek több millióba kerülnek.

S nem találnád fel a spanyolviaszt, mert a legtöbb táp is ilyen.

2022. szept. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Leírtam a leírásban, hogy takarmányt akarok pelletálni.. ahogy azt is leírtam, hogy tudom, hogy drága. Nem ez volt a kérdés.
2022. szept. 3. 14:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm, elég jól megy a szövegértés, ellentétben veled.


Azt írtad, hogy takarmányt szeretnél pelletálni. Ebből nem derül ki, hogy fűteni akarsz vele, vagy tápnak szánod.


Szerintem bonyolultnak nem az, csak a gépek drágák.

2022. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tápnak szánom.


Szóval merre lenne érdemes indulni? Nyilván google keresésben már találtam pár oldalt a folyamatról, amit elolvastam, de valami megbízhatóbb, részletesebb, átláthatóbb jobb lenne, lépésről lépsére. Próbáltam ekresni facebook csoprotot vagy valamit ilyen témában, de nem találtam.

Valami felsorolásféle mondjuk jól jönne, hogy pontosan mely gépekre lenne szükség (daráló, milyen jellegű, pelletprés stb.) esetleg konrkét gépek vagy gépgyártók ajánlása.. avyg hogy mire kell odafigyelni vásárláskor, készítéskor.

2022. szept. 4. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:
De mi vele a célod?
2022. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!