Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszivárgást észleltem a...

Gázszivárgást észleltem a gázbojler bekötésénél. A gázművet kell ilyen esetben is értesíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyanús szag miatt szappanhab próbát csináltam a gázbojler bekötőcsövének csatlakozásainál és az egyik csatlakozásnál jól láthatóan buborékok képződnek, tehát onnan szivárog valami.

Pár Google keresés után több helyen is azt írták, hogy ilyenkor a gázszolgáltatót kell hívni. Ez igaz? Mi közük van nekik a gázcsövemhez? Nem inkább egy privát gázszerelőnek kellene ilyet megoldania?



2022. szept. 8. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, ők meg annyit csinálnak, hogy kizárják a gázt, és amíg nincs papirod a hiba javításáról, nem is adják vissza.

Jobban jársz ha elzárod a gázt, aztán hívsz egy gázost aki megcsinálja.

2022. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Nekem is ez volt a tippem, szóval akkor keresek egy szakit, köszi!

2022. szept. 8. 09:22
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
56%
A gázszolgáltatónak ugyan mi köze lenne ehez? Ők az óráig javítanak. A te bojleredhez semmi közük. Gázszerelőnek szólj. Bár lehet csak utána kell húzni vagy cserélni egy flexibilis csövet. Én ezt megcsinálnám magamnak.
2022. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik hülye kihívta ugyanezért a gazmuveket.

Az lezárta a házba bejövő gázt , hónapokig nem volt gáz.

Mert persze mindegyik gázvezeték ereszt egy kicsit, erre a gazmuvek egyből lezár.

Ha azt akarod hogy szeressenek a lakók, akkor nosza.

Ez is egyfajta rezsicsökkentés.

2022. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-nél a pont!

Szerelőt,de azonnal! Nem azért,mert egy picit szivárog,hanem ha lehül az idő,indul a fűtés,az istennek se találsz szerelőt,csak 1~2 hónapra megy ki!

2022. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!