Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akiknél bevezették panellakásb...

Akiknél bevezették panellakásban az egyedi fűtést fűtésmérőkkel, jobban járt a fűtésszámlával?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez engem is érdekelne. Tavaszra már tudni fogom, a néten szerelték fel :)
2010. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem jártunk jobban, sőt rosszabbul. Ugyanis a főtáv továbbra is úgy számláz, hogy a ház fogyasztását leosztja légköbméterekre és aszerint fizetünk. Minden év január elején leolvassák a mérőórákat és áprilisban jön az elszámoló számla. Tehát havonta elvileg ugyanannyit fizetnénk mint korábban, évente egyszer lenne kompenzáció.


Nálunk ellenben sokan elzárták szinte teljesen a fűtést. Miattunk szívunk, mivel nálunk kisgyerekek vannak, így kénytelen vagyok fűteni, szinte mindig maximumon kell menjen a radiátor, mivel nagyon hidegek a falak, senki nem fűt körülöttünk. A tavasszal megkaptunk a 40ezres elszámolószámlát, azt hiszem nincs mit hozzáfűzni. Szóval ugyanannyit fizetek minden hónapban mint az egyedi fűtésmérők előtt, csak még pluszban tavasszal kijön egy horribilis összegű elszámolószámla is. :-(


Csak akkor van értelme az egyedi fűtésmérőknek, hogyha leszigetelik kívülről is a házat és kicserélik a nyílászárókat. Olcsóbb akkor se lesz mindenkinek a fűtés, de talán drágább se sokkal.

2010. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam.. Köszönöm!
2010. szept. 25. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne kenődj el, ha körülötted nem nyugdíjasok laknak, akkor talán nem fog emelkedni a fűtésszámlád. Nálunk nagyon sok a nyugdíjas és hát inkább télikabátban ül egész nap, de a fűtést akkor se kapcsolja be, így nálunk ez okozza a problémát.
2010. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is befolyásolja, hogy milyen maga a fűtés rendszere. ! emeletes házban lakunk. A fűtés felmegy a 4. emeletig, onnan megy le a lakásokba. Mi a 4. emeleten gyakorlatilag nem tekertük fel a fűtést pár nap kivételével - elég volt az a meleg, ami a csövekből jött - a földszinten viszont fűthettek, ahogy bírtak, úgyis hideg volt :S Felteszem, ha tisztességesen van maga a fűtésrendszer kiépítve, akkor nem ilyen rossz a helyzet.
2010. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3. emelet lenne egy 10 emeletes házban, mindkét oldalról mellettem lakással.
2010. szept. 25. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Elhiheted nem azért csinálják országszerte mert mindenki ráfizet és egy ember fűti az egész házat.
2010. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk megéri Szegeden és Hmv-n is. Leszigetelték a házat és azóta ki sem nyitom a fűtéscsapot és így is 23-25 fok van egész télen. Eddig még inkább visszakaptam 15-30 ezer forint körül az évvégi elszámolásokkor. Nálunk nem a fűtés a sok, hanem az alapdíj+melegvíz+fűtés 15 ezer. Ebből a fűtés csak 4500,-. Az alapdíj 4 ezer és a melegvíz ugye változó, de van hogy 18 ezer, ha több melegvíz fogy. 55nm a lakásunk. Ja, egész évben ennyit fizetünk.
2010. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit írtatok, ettől tartok :((

Földszint nem szélső.. De a pince hideg, és a talaj is nálunk.

Hót ziher hogy az összes lakás ami körülvesz, letekeri. Én / mi meg teljes kakaón ha legalább 23 °c akarunk..

És az idén lesz ez...

2016. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!