Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magas fenyofat milyen eszkozok...

Gublug kérdése:

Magas fenyofat milyen eszkozokkel erdemes kivenni?

Figyelt kérdés

Kisebb fakat vettem ki szivessegbol. Eleg volt csakany, balta. De van egy szegeny baratom aki nem engedheti meg h fizessen erte. En kivennem neki de hallottam h a fenyofa enyves igy a lancfureszt tonkre teszi. Kb. 15 meter magas (csak saccolok). Epitojellegu tanacsokat kerek.

En ki tudnam venni egy honap alatt ha mindennap dolgozok rajta kicsit normal furesszel. Mivel konnyithetem meg a munkam?



2022. szept. 19. 09:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Láncfűrésszel kivágod. 1-2 vágastól nem lesz baja, pláne nem megy tönkre. Vágsz pár keményfát aztán kiszedi, és tűreszelővel kitisztogatható ha kell, és mégis maradna, de nem hinném.
2022. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a láncfűrésznek. Nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget.

A fát meg kivágni kell, nem kivenni.

2022. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
2# gondolom a tuskót is kiszedi. De háznál kivenni szoktuk inkább, ami "gyökerestőlt" jelent.
2022. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
3# kihagytam, nem lesz baja a láncfűrésznek.
2022. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam h rogton mellette van a szomszed haza. Nem lehet csak ugy kivagni, kidonteni mert megserul a tetoje. Azert sem lehet egyben kivagni mert a kertben nincs hely h elfekudjon a fa. Talan 4-5 ben ki lehet venni...
2022. szept. 19. 15:54
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha a torzset 4-5-be vagom, felulrol lefele haladva. Igy ertettem.
2022. szept. 19. 15:55
 7/23 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a fűrésznek. Az olaj nem engedi a résekbe rakódni a gyantát, az legfeljebb a fogra tud rakódni, ahonnan a fa leviszi az olajat, de onnan meg utána a többi (másféle) fa viszi le a gyantát.

Én már vágtam ki itthon ekkora lucfenyőt, aminek még az ágait is kötélen kellett leengedni egyenként, a törzsét meg 60 centis darabokban löktem le. Két délelőtt megvolt így is, decemberben, szr nyálkás időben. Szerencsére eső nem volt, mert elektromos fűrészt használtam, mivel minden ágnál külön berántani a nagy benzinest a fa tetején, hát az nem lett volna egyszerű.

Neked akkor könnyű dolgod van, ha pár darabban le lehet ejteni, és a földön gallyazni. Minden vágásnál úgy hajkold, mint döntésnél, hogy ne feléd dőljön. Szükség esetén kötéllel kell húzni a jó oldalra.

Szerezz kölcsönbe biztonsági hevedert, amivel ki tudod kötni magad vágás közben.

2022. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Akkor mi lesz, ha véletlen kárt csinálsz? Mert sajnos nem vagy profi.

Majd fizetsz a barátod helyett?


Én is szoktam ingyen segíteni másoknak, nem is keveset. De ilyen veszélyes dolgot biztos nem vállalnék el.

2022. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

7: Köszi szépen.

8: Van elég önbizalmam h nem esek le. És abban pedig biztonságra törekvő vagyok, hogy elég kicsit vágjak és jó irányba essen. Én is gondoltam rá, hogy kötéllel segíteni, hogy megfelelő irányba menjen.


A maradék pár % h bármi baj lenne, azt meg a gondviselésre bízom.

De ha mégis fizetni kell, fizetek.

2022. szept. 20. 20:50
 10/23 anonim ***** válasza:
Érdemes beletanulni és beruházni a tüskés mászóvas használatába. Üdv! [link]
2022. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!