Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hívjuk a franciaágyat...

Miért hívjuk a franciaágyat franciaágynak?

Figyelt kérdés
Azaz mi az eredete ennek a kifejezésnek, honnan ered, miért pont francia a duplaágy?

2022. szept. 25. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Google fordítóval szerintem el tudod olvasni...


[link]

2022. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
mert azon lehet jól franciázni
2022. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ebből nem találtam választ a kérdésemre, bár nem is tudok németül, de fordító segítségével nekem az jött le, h a cikk arról szól, hogy mi a különbség a klasszikus francia franciaágy és a Németországban használt duplaágyak között, de hogy magyarul miért hívjuk franciaágynak, nem jött át, hacsak nem azért, mert a franciák találták ki azt a polgárpukkasztó megoldást, hogy nem két ágyat tolnak össze, hanem szakadék nélküli nagy ágyat nagy matraccal készítenek, bár ezt így explicit nem láttam a szövegben, csak kiköveztetem a sok minden másból, ami másról szól és erre utalt szerintem...
2022. szept. 25. 16:52
 4/8 A kérdező kommentje:
#azt sima ágyon is lehet jól...
2022. szept. 25. 16:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint #2
2022. szept. 25. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Egy másik német linkről, fordítás:



A franciaágy olyan ágyat jelent, amelyet ágykeret, egybefüggő matrac és léckeret jellemez. A szakzsargonban ezt az ágyat "Grand-Lit"-nek is nevezik, ami nagy ágyat jelent, és a francia nyelvből származik.

2022. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországból terjedt el. Mint sok más bútordarab is, pl. rekamié, sezlon.

Az első német készítők feltehetőleg reklámcélzattal nevezték el így, mert a "másfélszemélyes ágy", meg hasonlók nem hangzottak volna olyan jól. (A franciaágy, ugye, nem dupla széles, hanem ennél valamivel keskenyebb. A sztenderdek 90 és 140 cm.)

A magyarok meg átvették a németből, abban az időszakban, amikor a Monarchia örökségeképpen még sokan beszéltek németül.

2022. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, #7, a tied a leghasznosabb válasz, ha van ilyen cím, ha nincs, most megkapod tőlem! :)
2022. szept. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!