Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés visszatérő szükséges?

Padlófűtés visszatérő szükséges?

Figyelt kérdés

Van egy ezer literes pufferom amiről ugye leágazik egy előremenő és egy visszatérő vezeték.


Mivel padlófűtés ezért az előremenő és a visszatérő vezeték át van hidalva egy keverőszeleppel ami állandó 38fokos vizet küld nekem előre.


Ezen agyalgattam, hogy:

Mivel át van hidalva az előremenő a visszatérővel, hogy a visszatérő hideg vízhez keverjen melegvizet ezért a tartályba beérkező visszatérőt igazából elzárhatom nem? Mivel vissza cirkuláltathatom ugyan azt a vizet csak keverek hozzá meleget ne töltse a hideg vizet a tartályba.


A legfőbb problémám az pedig, hogy szerintem hamar kihűl a pufferom ami 1000l és 2 naponta fűtenem kell, arra gondolok, hogy a visszatérő hideg víz elhűti a pufferomba a melegvizet.


A víz visszaáramolni nem tud a kazánba van visszacsapó szelep a rendszerbe valamint ha nem fűtök a kazánt ki is zárom a rendszerből csak a fűtési előremenő és visszatérőt hagyom nyitva.



2022. okt. 3. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig: ha elzárod a tartályba visszatérő vezetéket, akkor mi megy a kifolyó meleg víz helyére? Vákuum?
2022. okt. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"visszatérő hideg vízhez keverjen melegvizet"- fordítva! Az előre menő meleghez kever hideget.

"Mivel vissza cirkuláltathatom ugyan azt a vizet csak keverek hozzá meleget ne töltse a hideg vizet a tartályba."

- szól van a rendszeredbe 20 liter víz, és mindig belepréselsz még 0.5litert? A cső meg dagad mint a rajzfilmekbe. Végén az 1000liter puffert bepréseled a padlófűtésbe. És nincs mit fűtened, mert nincs víz.

Gondold még át egy kicsit a dolgot, úgy logikusan.

2022. okt. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nyúlj hozzá! Ha ebben az időben 2 napot kibír az azt jelenti jól méretezték.

Ha ritkábban akarsz begyújtani akkor vagy még egy puffer (+500-1000 l) kell, vagy pedig egy pellet égőfejjel esetleg carborobottal automatizálhatod a rendszeredet.

Úgy számolj ezek alapján kb 500 literes tartály 1 napot bír.


Ha elzárod a vissza térőt, akkor megáll a pufferbe a keringés! azaz lehűl a padlód, mert nem kap meleg víz utánpótlást.

2022. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az is probléma, hogy a keverőszelep nem keveri hozzá az előremenő vízhez az összes visszatérőt.


Kicsi a tartály. Háznak milyen a szigetelése?

2022. okt. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!