Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kültérben lévő mikrohullámú...

Kültérben lévő mikrohullámú mozgásérzékelővel mit lehet csinálni, hogy a szél által mozgó levelekre ne kapcsoljon be?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mikrohullámú vagy infravörös ?
2022. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell csinálni semmit se, ősz van, pár nap és lehullanak a levelek.
2022. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül írtam, hogy mikrohullámú.

#2, oké lehullik. És jövő tavasztól őszig, ha kicsit lenhedez a szellő lehxel egész éjjel díszkivilágításnan?! Ha fizeted a villanyszámlámat, engem sem zavarna.

2022. nov. 5. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mikrohullámú ugye visszaveődésen alapuló technológia. A finom beállítások esetleg az érzékenységét, vagy az érzékelési időt változtatják, és akkor ezzel lehet hangolni, ha ilyen nincs, és az áthelyezés is problémás, akkor esetleg részleges kitakarás, ha és sem jó, akkor infrával közösen használni.
2022. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fokozatmentesen nem állítható. Dip kapcsolókkal lehet állítani digitálisan. Érzékenységen csak 5 vagy 10 m-es hatótáv állítható, semmi más. Fényerő: sötétben vagy világosban is kapcsoljon. És a kapcsolási idő ami még állatható ugyan így dip-ekkel: 3s, 90s, meg talán 5min.

Áthelyezni nem tudom, mert abból az irányból érkezünk, ahol növényzet is van. A tarvágás megint csak nem megoldás.

Kitakarni mivel tudom? A leírása szerint a mikrohullámok még gipszkartonon, vagy vékonyabb téglafalon is átmennek.

Ez előtt egy PIR mozgásérzékelőt raktam fel. Na az meg a másik véglet volt. Azon tekerővel volt állítható az érzékenység. A legérzékenyebbre állítva 2 m-re az érzékelőtől táncikálhattam, akkor se kapcsolt, csak akkor mikor közvetlenül a közelében voltam. De ezzel az erővel egy kapcsolót is megnyomhatok, ha csak 1 m-re megközelítve hajlandó felkapcsolni.

2022. nov. 6. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!