Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől penészedik ennyire a fal?

Mitől penészedik ennyire a fal?

Figyelt kérdés

Adott egy ingatlan, régi kádárkocka, felújítva. Új tetőszerkezet, műanyag ablakok, szigetelés. Gondolom, hogy amikor benne élt a tulaj is volt gond, mert minden helyiségben van egy-egy ablakon szellőztető utólag rászerelve, viszont a tulaj szerint nem volt ennyire penészes amíg ott laktak.

Életszerű, hogy egy egy éve lakatlan, de fűtött ingatlan penészesebb, mint egy lakott?



2022. nov. 7. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
A szigetelés és új nyílászárók miatt igen, életszerű.
2022. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk egy új építésű házunk van (minden szépen leszigetelve ahogy kell), még bútorok nincsenek bent, se fűtés, heti 4-5-ször kint vagyunk és szellőzettünk de mégis olyan 70%-80% között szokott ingadozni bent a páratartalom amikor reggel nyitjuk az ablakokat. (hőmérséklet még 16C alá nem ment)


Nekem is meglepő ez de sajna a szigetelés tényleg jól végzi a dolgát. Egy párátlanítóval ezt a problémát meg lehetne oldani és mégiscsak olcsóbb mint a penészes fal/bútor.

2022. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magas bent a páratartalom vagy nincs a falnak rendes vízszigetelése
2022. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik része penészes a falnak, mennyi szigeteles van, és hol, van vízszigetelés, mennyi paratartalom és hőfok?
2022. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sehol nem látszik, hogy alulról vizesedne. Beton alapja van, az egyik fele alápincétett. Főleg a ház négy sarka penészedik (felülről indul), abból is az előszoba leginkább, ott hatalmas az ablak felület, érezhetően az a ház leghidegebb csücske.

Ami nagy gond, hogy az amúgy szép beépített szekrények hátfala tiszta penész szerintem (belülről biztosan) és a konyhabútoré is. Nem hagytak helyet a fal és a bútorok között, ráadásul mi is átszereltettük asztalossal a saját szekrényünket ide, ami félig külső falra került és félek, hogy az is így jár.

Már egy éve nem élt a házban senki, de hidegben fűtötték 20-21 fokra.

Még mi sem élünk ott, most kezdtünk felújítani és most tűnt csak fel, hogy mindenhol megjelent a sarkokban a penész (nekem) elég komoly mértékben. Tavasszal, nyáron biztosan nem volt ilyen gond, megnéztük a sarkokat direkt.

Csak arra tudok gondolni, hogy tavaszra ügyesen eltűntették a penész nyomokat, mi meg így jártunk.

Nekem valahogy logikus, hogyha életvitelszerűen benne él valaki, az nagyobb páraképződéssel jár, vagyis ha fűtés amúgy van, akkor penészesebbnek kéne lennie, mint amikor nem lakik benne senki.

Meglátjuk, hogy mi lesz ha majd már ott élünk, de most nem vagyok túl boldog.

2022. nov. 7. 14:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltam mindenre. A páratartalmat csak onnan tudjuk, hogy festéshez vittünk át páramentesítőket. Festés után 65% volt. 8 cm grafitos falszigetelés van (elvileg) + lábazati, a födémszigetelés szerintem laikus szemmel sem tökéletes, 10 cm-s járható lapok vannak letéve, nincs rögzítve, vannak helyek, ahol kihagytak részeket.

Az is lehet, hogy a lakatlanságból eredően a szellőztetés hiánya, nem tudom... Őszintén szólva nem lenne nagy baj, ha a tulaj őszintén elmondaná, hogy mekkora volt a gond és mikkel próbálkoztak, (mert így utólag már egyértelmű jelek vannak, hogy próbálkoztak) akkor nem kéne előről futnunk esetleg ugyanazokat a köröket.

2022. nov. 7. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Hőhíd lehet a padlás- és a homlokzati szigetelés találkozásánál.
2022. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is azóta penészedik amióta kicseréltük a nyílászárókat...
2022. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7# egyetértek. Ahol penészes, ott hőhidad es szar a szigetelés. A sarkok amúgy is hidegek, mert kis belsőhöz nagyobb külső felület társul. Ez mindig gyenge pont, és azonnal kijön.
2022. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mit lehet vele utólag tenni?
2022. nov. 7. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!