Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ma kiöntött esztrich betonra...

Ma kiöntött esztrich betonra hány nap múlva járólapozhatok?

Figyelt kérdés
A "teljes terhelhetőség kb. 28 nap"; ez azt jelenti h kb. 1 hónap múlva?
2010. szept. 28. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk is ma öntötték, héten kezdődik a burkolás, hogy pontosan mikor nem tudom, de 1 hetet mondtak a teljes munkára.
2010. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk a betonozás után (csak kisebb javítás volt egy csőtörés után, kb.4 nm2 felületen, de teljes aljzatvastagságban) 3. napon már burkoltak, minden rendben volt és van azóta is.
2010. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem is javítás lenne kb. 1nm. Akkor még várok vele pár napot, köszönöm :)
2010. szept. 29. 06:47
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk is úgy volt, hogy pár nappal később burkoltak is. Mikor vettük a csempéket, járólapokat a boltba, ott azt mondták, ha jól emlékszem, hogy esztrich után 1-2 nappal már burkolható, ha rendes betonozás volt, akkor többet kell várni, mert zsugorodik-tágul, mozog a beton. Már nem emlékszem pontosan menyit mondtak, de a 28 napot ott sem kell kivárni. Talán csak 1-2 hetet.
2010. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én burkolatrendszereket tervezek.

Ha betonról van szó, valóban igaz a min. 24 nap száradási idő, tágulások miatt is, de a legfontosabb, hogy abenne lévő víz rendesen kiszáradjon, különben utána a lerakott burkolaton fog kijönni és minden tönkremegy. Én azt gondolom, ha beton után már pár nap múlva burkolnak, akkor lehet belőle később baj, főleg, ha idő közben esett az eső, vagy rossz idő volt, mert a pára is benne marad ilyenkor.

Az esztrich beton valamivel jobb, de ott is állatom,hogy kell neki 1 hét minimum, ha nem párás az idő.Ha a későbbi burkolásnál betartanak bizonyos alapszaályokat, akkor nem lesz gond. Pl én flex ragasztót használnék, akkor ha a lap maga nem követeli ezt meg+flexfuga és rugalmas szilikon a sarkokba, valamint minden függőleges-vízszintes él találkozásánál. Ilyenkor rugalmas marad a rendszer és tud mozogni is.A dilattációt ne hagyjuk ki.

2010. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
A beton legalsó rétegéből is távoznia kell a nedvességnek különben bajok lesznek csak régen tanultam már de körülbelül 1hét/10centi a száradási idő.
2010. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Első vagyok. 28-n öntötték ki, ma már van rajta burkolat. Igaz mindenféle gép be van vetve a gyorsabb száradás miatt.
2010. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Honnan tudod hogy minden rendben van a betonnal, amikor eltakarja azt egy réteg csemperagasztó, egy réteg csempe, és ha fürdőszobában vagy (pláne fülke nélküli zuhanyzóval), akkor még egy réteg vízzáró szigetelés is? Lehet persze gyorsítani az esztrich száradását, de csak adalékanyagokkal, géppel nem. Ha túl gyorsan szárad, megrepedezik. Sok kivitelező azért hajítja fel pillanatok alatt az esztrichre a burkolatot, hogy a laikus megrendelő el legyen ájulva a sebességtől, a betont meg már ugye nem látja. Mire pedig jelentkeznek a bajok, a kivitelező már nem elérhető, nagy valószínűséggel már rég fel is van számolva, nem perelhető. Ne siettesd, várd ki az egy hetet minimum, és az első napokban még a huzattól is óvd az esztrichet!
2019. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!