Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítő. Kell-r? Milyen?

Páramentesítő. Kell-r? Milyen?

Figyelt kérdés
Elég párás nálunk a levegő. Halisten penész nincs. Szellőztetünk mindig. Nem rég volt nálunk a fűtésszerelő,és bele tette a bogarat a fülünkbe. Hogy nagyon nagy pára van,mi nem érezzük,mert itt élünk. Mondta,hogy van amit falon kívül lehet vezetni,és automatikusan ki/be kapcsol ha úgy érzi.Vagy a mobil.De abba nem tudom van e automata,ami csak akkor kapcsol be amikor kell.Valami ajánlásotok van e?Figyelni kell a négyzetméterre,vásárláskor?Gondolom igen.
2022. nov. 13. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
minden párátlanítóban van okos/smart funkció ,
2022. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben vegyetek egy hőmérőt ami mér páratartalmat is. Aztán ha tényleg magas akkor lehet párátlanítót venni.


Mindegyikben van mérő is, így akkor kapcsolnak be csak ha kell.

2022. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Az automata hőcserélős szellőztetőrendszer jó dolog, de 100e forint csak az eszköz, kiépítése sem olcsó.

Ablak alá szokták tenni, különben kell áthidaló felé, ki kell vésni az áramot hozzá és egy viszonylag nagy lukat fúrni a falba 15-20cm körül.


Ha van olyan ablakod ami alatt nincs radiátor akkor megúsztad az áthidalót.


Viszont hálókba nem ajánlom, nagyon nagyon halk, de van hangja

2022. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha veszek olyan hőmérséklet mérőt,amiben van pára mérő funkció, mennyi százalék a megengedett? Mennyinél kell már páraelszívót venni?
2022. nov. 13. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 40-60% közötti páratartalomra mondja az érzékelő, hogy jó.

Oda van felfestve a zöld sáv.

2022. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70 fölött gázos, 50-60% közötti lenne az ami a legegészségesebb a bent lakók számára.
2022. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40-60% között jó. Vegyél egy merőt, én az Euronicsban vettem 5 ezerért. Ha optimalis a hő-és páratartalom, akkor smile jel van, ha nem jó akkor szomorú 🙂
2022. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!