Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igazságos az,hogy az önkormány...

Igazságos az,hogy az önkormányzati bérlakás lakbérét fel emelik?

Figyelt kérdés

Olyan városban lakok ahol az önkormányzat,az önkormányzati bérlakások bérleti díját,

A piaci ár 1/4 részére emeli.

Ez lényegében a mostani lakbérem duplája lesz

január 1 -től.


Több mint 10 éve lakok a lakásban,megértem hogy nincs pénze a városnak,de nem tűnik túl korrektnek.



2022. dec. 3. 14:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sajnos igen. Sajnos elhiszem, hogy ez nagy nehézséget okoz az ott lakóknak, de sem az önkormányzatnak, sem a nem önkormányzati lakást bérlőknek nem könnyű. A piaci ár negyede még mindig igazán kedvező ár, sajnos az önkormányzatok sem állnak jól, és amikor nehezebb, mindenkinek össze kell húznia kicsit a nadrágszíjat.
2022. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen korrekt, még így is olcsó marad...
2022. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Milyen alapon laksz a piaci ár negyedéért egy lakásban?
2022. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Határozatlan időre, ugyanazzal a kondíciokkal

örököltem a bérlakas,bérleti jogát.

2022. dec. 3. 15:18
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem tűnik korrektnek? A piaci ár nyolcadáért laksz egy lakásban, tizenéve élvezed ezt a luxust, és nem tartod korrektnek, hogy megemelik az árat a normális árak NEGYEDÉRE?

Kicsit azért fordítva ülsz a lovon.

2022. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Szóval nincs semmi méltányolandó indokod arra, hogy miért lakjál köztulajdonban a piaci ár negyedén. Ha igazság, akkor én a teljes piaci árra szavaznék. Hol kell aláírni?
2022. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk (egy faluról beszélünk) kb az önkormányzati lakás ára = a piaci árral, kb 50 ezer az önkori lakás és ha akad - nem nagyon szokták kiadni, akkor 55-60 ezer a piaci (kb 10-15 ház van kiadó) egy 3000 fős faluban.

Városban, ahol az önkormányzati ugyan úgy 40-50 ezer és a valós bérleti ár 200 ezer, ott ne sírjunk ezen. Ha nem tudod kifizetni akkor is van rá 100 jelentkező aki kifizeti. :)

2022. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 NTBS ***** válasza:
93%
Teljesen normális. Én egy falusi ingatlan bérléséért fizetik nem keveset.
2022. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem mertem volna ezt a kérdést kiírni,mert felháboritó.
2022. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Igaza van a 6-osnak! De a többieknek is...


A kérdező röhejesesn alacsony összeget fizet, és még fel van háborodva???

Holott nem is rászoruló...

Bp-en eleve nem is kötnek már határozatlan szerződést, és masszívan igazolni kell a jogosultságot!

2022. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!