Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízszűrő kancsót mivel, hogy...

Vízszűrő kancsót mivel, hogy lehet kitisztítani hogy ne legyen vízköves? Ecetet nem szeretnék használni. Szódabikarbóna,citromsav? Mennyit keverjek össze belőle vízzel? És a konyhai csepegtetőt mivel "vízkőtelenítsem"?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A vízkövet a sav oldja. Ne keverd vízzel.

A szódabikarbónát felejtsd el, mert az lúgos, közömbösíti a savat (ezért is eszik refluxra) vízkőre nem jó!

2022. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen 30 grammos citromsavat oldj fel fél liter meleg vízben, és azzal vízkőteleníts. Minél melegebb az oldat, annál gyorsabb a folyamat.

[link]

2022. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Pedig az ecet a legjobb természetes tisztító vízkő ellen. Büdös, jó sokat kell szellőztetni, de (nekem) megéri.
2022. dec. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
E et vagy citromsav.
2022. dec. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ecet akart lenni.
2022. dec. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Citromsav.
2022. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Citromsav. Többet ér az ecetnél is, és nem is büdös! Ahogy előttem írták 30gr és ilyen mennyiséggel akár lehet az több is, mint fél liter víz, a kancsót töltse meg a víz, hagyd állni benne 1-2 órát.
2022. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A konyhai csepegtetőt is?
2022. dec. 5. 19:35
 9/9 anonim ***** válasza:
A konyhai csepegtetőt én háztartási sósavval kezelem (bár elvben megtámadja a poliamid műanyagot), de egy papirzsebkendőre csepegtetett sósavval végigtörlöm a tálcát, pillanatok alatt feloldja és bő vízzel leöblítem.
2022. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!