Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandallónál a kiegyen...

Pintér László kérdése:

Vízteres kandallónál a kiegyenlítő tartályba miért nem megy víz?

Figyelt kérdés
Zárt 12 literes ilyen gömb a tartály, elméletileg 1,4 báros feltöltéssel, de hiába jön a víz a 2,5 báros szelepen ki, a tartályba nem megy. Hivatalosan a hideg visszafolyó oldalra kéne, Nálam a melegen van, ez lehet a hiba? Bár szerintem akkor is a nyomás miatt kéne belemennie, nem?
2022. dec. 5. 05:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeren van akkor víznek is kell benne lennie, hacsak nincs rajta csap ami el van zárva.


Honnan látod, hogy nincs benne víz.

Helyileg hova kötve, van tökmindegy.

2022. dec. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapon a tágulási tartály nyomása 1 bár.Felfűtés előtt legyen a rendszerben 1.2-1.4 között.Ahogy melegszik a víz,a nyomás emelkedik,mert tágul.

Ez a víz meg a tágulásiba .70 foknál ne fűtsél magasabb hőfokra,mert végül is ez egy vegyes tüzelésü rendszer.Lehet hogy a biztonságiszelep beállítása sem jó.A víz vissza ülésénél,a tágulási vissza nyomja a vizet,ekkor nézd meg a nyomás értékét.Ha most is elfogadható,a következő felfűtésnél már nem jöhet a víz,hisz a többletet már kinyomta.

2022. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen-igen-igen. Ezt Lényegében Én is így gondolom. A csap, ami előtte van, az nyitva van, a nyomásmérő egyik napról a másikra meghalt és 0,7 bárt mutat mindenhogyan, onnan tudom, hogy nem megy bele, hogy egyrészt érzem, hogy üres, akkor is, amikor frissen feltöltött rendszernél a 2,5 báros szelepnél 60-65 foknál már jön a víz, másfelől, meg nem hallom, hogy menne bele. Mármint amikor először csináltam, akkor egy pillanatra hallottam ahogy a feltöltéskor ment bele víz, viszont azóta semmi. Melegszik a víz, tágul, ez a víz kijön a szelepen ami 2,5 báros, és ez miatt levegős is lesz a rendszer és csurog kicsit a radiátorokba. Én úgy képzeltem el, hogy van ez a tartály, abban van egy felfújt "labda" amiben van 1-1,4 bár, és ez kitölti a tartályt, aztán amikor rá van nyitva a rendszerre, és abban van mondjuk 2 bár, akkor azzal be tudja nyomni úgy ezt a "labdát" hogy a hő miatta víz tágulásakor a "plusz" víz az bemegy a tartályba, majd a rendszerben lévő nyomás csökkenésével a tartályban lévő "labda" nyomása visszatolja a rendszerbe a vizet. És ez a baj, hogy ez nem történik meg, hanem a 2,5 báros szelepnél jön ki a "plusz" víz. Eddig 1,5 báros szelep volt fent, és azért cseréltem 2,5-re, mert gondoltam ez a hiba, de most is ugyanaz van. A szelepen hogy lehet állítani? Mert Én csak arra tudok gondolni, hogy ez a 2,5 báros szelep mondjuk 1 bárra van állítva, vagy valami ilyesmi. Amúgy köszönöm szépen!
2022. dec. 5. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez esetben víz valszínüleg van a tartályba, a labda nem tölti ki teljesen. Viszont ha nincs ami a nyomást felvegye, akkor kilyukadhatott a labda.

[link]

2022. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!