Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek van Budapesten és...

Szerintetek van Budapesten és Győr-moson-sopronon kívűl olyan hely ahol normális életszínvonalon lehet ma Magyarországon élni? Úgy értem keresel annyit, hogy nem arra kell spórolni, hogy legyen hó végén még kaja…

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez attól függ, mid van már meg, amit nem kell havonta megvenni (pl. lakhatás, jogosultságok, pl. ingyen belépők), és hogyan bánsz a pénzzel.

Budapesten is az országos állami bértábla szerint keres egy csomó réteg, pont úgy, ahogy Békés vagy Tolna megyében. Csk pl. lakóingatlant messze hamarabb (ötöd-hatodannyiért) tudsz venni ezekben a déli megyékben, mint Budapesten és Győrött.

2022. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
81%
Bárhol normális életszínvonalon lehet élni, ha nem csupaszseggű alkalmazott vagy.
2022. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
BudaPesten szerintem pont az átlag felettiek tudnak normális igényekkel megélni…mondjuk kinek mi számit de ha mar nem 16-20 nm szobába/lakásba akarsz élni bőven zsebbe kell nyúlni…
2022. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Az észak nyugati régióban komárom és fejér megyében hasonlóan jók a munkalehetőségek.
2022. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha vallalkozo vagy akkor barhol megelsz, akar falun is.

Az en falumban vannak komuvesek, asztalosok, festok akik nagyon jol megelnek. Termeszetesen mindegyik vallalkozo mert alkalmazottkent nagy szivas.

Ezen kivul vannak gazdalkodok, ostermelok akik szinten nagyon jol elnek.

Viszont falun nem talalsz allast kozgazdaszkent.

2022. dec. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jól megéltek az állam mesterségesen felpumpált építőiparban, aminek most lett vége. Megnézem a következő években hogy fognak megélni a lakásfelújítási támogatás, babaváró stb nélkül úgy, hogy a magas infláció+benzinár miatt az embereknek már nem lesz annyi pénze. Azok akik jók és régóta csinálják megmaradnak, többieknek annyi…
2022. dec. 8. 05:55
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

"Azok akik jók és régóta csinálják megmaradnak, többieknek annyi…"

Akik jól dolgoznak azoknak mindig lesz munkájuk, haverom jó asztalosnak számít, és átlagos árakon dolgozik. Ebbe a nagy vissza esésben folyamatosan emeli az árakat, mert az anyagárak folyamatosan emelkednek, nem, úgy mint pár éve, azaz évi egyszer március környékén. Ő tavaly fél évre vállalt munkát, "-tól" árajánlatokat ad, de aki aznap megrendeli annak fix, aki egy héttel később annak aktualizálja. Most ebbe a nagy vissza esésben csak áprilisig van betáblázva.


Nem is baj, ha a kókány csapatok kihullanak, de mindig lesz olyan aki a minőségi munka helyett okosban olcsón szeretné.


Győr mellett lakom, és Győrben multinál dolgozom (nem Audi). Átlagon felül keresek jóval, de az élet is drágább erre felé. pl:5-6 éve kockaházat lehetett venni a faluba 4-6 millióért, most 8-10 millió egy közmű nélküli telek...

2022. dec. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mindenki mindig csak az ingatlanárakkal jön/arról beszél. Meg, hogy drága a bérleti díj nem lesz saját ingatlanod soha stb stb. De nem jobb egy albérletben lakni jól keresni, mint nyomorogni egy saját lakásba? A nyugdíjad is majd a bejelentett fizetésedből lesz, ha lesérülsz a táppénz is. Szóval nem értem azokat akik szerint jobb alacsony fizu mellett Borsodba Szabolcsba lakni saját ingatlanba (ami nagyrészt nincs felújítva se, mert arra sincs pénz) mint albérletbe jó fizetéssel
2022. dec. 8. 09:01
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Én Budapesti vagyok és hiába kerestem 3-4 éve 3-400 ezer forintot… otthon laktam akkor is mar 100+nal mozogtak az albérletek meg a rezsi meg a kaja ptt tartottam hogy 200-250 csak az hogy én leléptem otthonról … hát kösz nekem ez nem számít jó életkörülménynek… arról nem beszélve, hogy albérletbe lakni sose életbiztosítás a legtöbb tulaj azt is meg akarja mondani hogy fogadhatsz e vendéget a lakásba … meg egy kutyad se lehet vagy gyereked … nekem ez nem élet színvonal… ja plusz én Pesten a körúton tuti nem tudok átmenni Marinénihez hogy dobjon már hozzám két tojást 😅 a Másik kedvencem mikor a vidéken lakok azt hiszik Budapesten minden könnyű aha hat minden budapesti akinek gyorsan kell valami pl okmányirodából vidékre megy mert ott lehet időpontot kapni erre az évezredre …

3. válaszoló voltam

2022. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

8: Mint írtuk is, az emberek kb. felének állami bértábla szerint van a fizetése, ugyanannyi Budapesten és Győrött a fizetése, mint Borsodban.

Te meg még mindig azt hajtod, hoyg a drága városokban jobba fizetés is. Nem, nem jobb.

Csak azoknak, akinek CSAK OTT van munka, ahogy az 5. hozzászóló írja.

szakmunkásoknak meg pont hogy vidéken is nagyon nagyon jól megy, ahogy írta.

Mondjuk egy asztalosnak Budapesten egy drága műhelyt és üzletet kell bérelnie, ami 5-900 000 Ft/hó, míg vidéken ezt a saját ingatlanában végzi az ember.

2022. dec. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!