Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le kell mondanom a külföldi...

Le kell mondanom a külföldi állandó lakcímemet, ha akarok egy magyarországit?

Figyelt kérdés
Az egyetem miatt Magyarországra költöztem, de nem tandíjmentes helyen vagyok, emiatt sajnos nincs egészségügyi biztosításom. Kifizetném minden évre, de megtudtam, hogy még kifizetni se lehet állandó lakcím nélkül és sajnos elég sok egészségügyi problémám van, emiatt kellene a biztosítás, de nem akarom lemondani a külföldi lakcímemet, mert valószínűleg nem maradok az egyetem után Magyarországon. Szóval az lenne a kérdés, hogy muszáj lemondani a külföldi címemet?

2022. dec. 13. 11:19
 1/5 anonim válasza:
90%

HA tévedek, akkor bocs, de ÉN úgy tudom, hogy EU-n belül, csak 1 helyre lehet TB-d.


Aki jobban vágja, cáfolja meg/erősítse meg!

2022. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen csak 1 lakcimed lehet Európán belül.

2 lehetőség van.

Vagy kijelentkezel ott és Bejelentkezel itt, vagy magán orvos mindig. Ők nem kérnek lakcim/tb kártyát.

2022. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez nem pálya neked? [link]
2022. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon élsz, akkor alapvetően be kell jelentened a magyarországi lakcímedet, és Magyarországon vagy biztosított.


Hogy a külföldi biztosításoddal mit kell tenned, az elsősorban azon múlik, hogy melyik országról van szó. Ahogy az előttem szólók már említették, EU-n belül pontosan egy államban lehetsz biztosított (és az nem választható, hanem az életkörülményeid függvénye, pl. hogy hol laksz, hol dolgozol).


Vagyis: bejelented a magyarországi lakcímedet, bejelentkezel a magyar TB-be, és ezzel egyidejűleg kijelentkezel a külföldi TB-ből. Vannak erre megfelelő EU-s nyomtatványok. Visszaköltözéskor pedig a fordított műveletet kell elvégezni.


Pusztán a lakcímbejelentést ez nem érinti: a magyar szabályozást nem érdekli, melyik másik államban van még lakcímed; a neked "otthoni" szabályozást meg nem ismerjük.

2022. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem sokra mennel a biztositassal, csak fizeted feleslegesen szinte. Nagyon sokara latnak el es kb leszarjak hogy mi a bajod. Van olyan akinek nem is tudnak diagnozist mondani.

Jobban jarsz ha maganba mesz el.

Kivetel ha pl cukorbeteg vagy vagy ilyesmi es kell rendszeresen valami gyogyszer.

2022. dec. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!