Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kamino nosztalgia 8kw kalyha...

Kamino nosztalgia 8kw kalyha egyik hatso labanal valami barnas egett szagu lotty folyt ki egy ideig. Mi lehet az? Faval futunk.

Figyelt kérdés

Nem hasznaljuk mindennap es nem folyamatosan folyik. egy ido utan megallt. Ha szemben allunk a kalyhaval akkor a bal hatso labanal. Az latom, hogy az also lemeznel hianyzik egy csavar es a lemez azon a reszen log lefele. Mi lehet ez a lotty? Csatoltam ket fotot:

[link]

[link]



2022. dec. 14. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy valaki pet palackot tett bele vagy rosszul ég a fa és kátrány keletkezik.

Például vizes tűzifától.

2022. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen kátrány.

És ahogy előttem írták, a nem megfelelő tüzelőanyagtól van.

2022. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Mar mind a negy labanal folyik.koszi

2022. dec. 14. 12:03
 4/13 A kérdező kommentje:

Es normalis h igy kifolyik?

A fa lehet nem szaradt ki elegge sajna.

A katrany meg elegge rakkelto hatasu ugyhogy ez igy nem jo.

2022. dec. 14. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Valaki ezt a kátrány dolgot kicsit jobban kifejtené?


[link]


Mert így néz ki a kályha és nem világos, hogy miközben ég a fa és több száz fokra van felhevülve az égéstér akkor mégis hol tud kicsapódni a fában lévő nedvesség és lefolyni egészen a lábáig?

2022. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Eleve ha kátrány akkor annak nem nagyobb a viszkozitása és miután kifolyt meg kéne keményedjen?
2022. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig keményedik meg.

Általában kéményben csapódik le és visszafolyik ami illesztésnél megtalálja a rést.

2022. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

#5

Nem fogom tudni neked kifejteni, mert nem vagyok sem kémikus, sem fizikus, de annyit mezei kandallótulajdonosként is tudok, hogy az elégtelen fűtés, a fenyőfa, a vizes fa, még a kéményben is kátrányt csinál, ami vízből, a fa olajából, esetleg gyantából és vízből áll. Ez szokott aztán kéménytüzet okozni. Nem a korom gyullad ki!

Ha meg valami folyik a kályhából, az önmagában bizonyítja, hogy jelen van víz/olaj - kezdetekkor valószínűleg fagyott/dermedt formában - ami láthatóan nem illant el, hanem felolvadt és az égés miatt alul kifolyik.

2022. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem is kátrány.
2022. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteget tüzeltem vizes fával egy olyan kályhában aminek a takarítását sokszor 2-3 naponta el kellett végezni, mert olyan szinten rakódott le rá a korom, hogy utána nem adta le a hőt, mégse volt egy olyan alkalom se, hogy bármi nedveshez lett volna szerencsém a kéményben vagy épp a kályhában, mindig minden csont száraz volt.


Eleve kátrányt vízszigeteléshez használják, most akkor mégis hogy lenne képes azt a víz feloldani? Ha az színtiszta kátrány akkor miért nem kemény?


Ha nektek mégis folyik valami az szerintem inkább lesz víz ami attól fekete színű, hogy a kéményre lerakódott anyagokból kioldott valamit. Szóval első körben én a kéményt nézném meg, hogy mégis hogy kerül bele víz(mostanában elég sokat esett az eső) és az miért folyik vissza a kályhába. Bár az is érdekes, hogy a kályha milyen állapotban lehet ha szimplán kifolyik belőle a lábához.

2022. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!