Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell szénnel fűteni?

Hogyan kell szénnel fűteni?

Figyelt kérdés

Van egy nagy adag barna szenem. De nem értem hogy ennek hogyan is kellene működnie kazánban. Probáltam hogy elöbb a szén és rá fa (tömörített fa brikett igazából) amit be gyujtok, égő fára a szén (lángol rendesen a brikett forró is a kazán), de kb egyik módszer sem segített semmit. Leg jobb esetben csak izzik a szén és ennyi,égni nem ég ha meg csak izzik akkor szép lassan ki hűl a kazán,végűl már ha rakok is rá az már izzani sem kezd mert nincs elég meleg. Mit rontok el vagy hogy an is kellene ezt használni?

A kazán egy vegyes tüzelésű Burnit tipusu és ha jól emlékszem 30kW-os.



2022. dec. 17. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A levegő lesz a kevés szerintem. Arra figyelj, hogy a szén (főleg ha poros), beteríti a kazán teljes rácsozatàt, így nem jut levegőhöz - pedig a szén eleve sokkal több levegőt igényel mint a fa.

Van fent is kis ajtócska a kazánodon azon az ajtón, ahol berakod a szenet😈😀, azt is nyisd ki teljesen szénnél, plusz piszkavassal kapargasd meg egy helyen miután megraktad, hogy kapjon levegőt.

2022. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
A szénnel való tüzelés lényege, hogy a szén nem ég, hanem izzik, vagyis nem ellobban hanem sokáig sugározza a hőt. Be kell indítani az égést fával / gyújtóssal / pogácsával stb vagyis bármivel amit lánggal ég és aztán rápakolni a szenet.
2022. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. A felső ablakot azt ki nyitottam már teljesre :) A kapargatást még nem próbáltam csak be borítottam a cuccot :D

2. Az nem gond ha csak izzik. a gond hogy nem tartja a meleget meg hanem szép lassan le hűl a víz a rendszerben :)

2022. dec. 17. 17:29
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nincs rajta elég cucc. Ha izzik akkor az nagy hőt termel.
2022. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
az a baj ha meg többet rakok rá akkor nem izzik fel, csak füstölni kezd aztán teljesen le hűl az egész. És lényegében másnap egy az egyben szedem ki a bele öntött szenet szinte ugyan abban a formában ahogy bele öntöttem.Ha keveset rakok rá és néha ujabb és újabb kis adagokkal,akkor egy pár óráig el lehet húzni, de közben ha lassabban is de folyamatosan hűl a víz.
2022. dec. 17. 17:44
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Éghető anyag, oxigén, égési hőmérséklet, e háromra van szükség hogy meleg legyen a kazánod.


Na most ha nincs elég oxigén, akkor lehet hogy nagyon lezárod a kazánt, vagy egyszerűen nincs huzata a kéménynek.


Aztán lehet az éghető anyaggal van baj: vizes vagy ócska a szened.


Egyedül a hővel nem valószínű, hogy gond van, hiszen már égő fára teszed.

2022. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk az ócska szén opció nekem is elég esélyesnek tűnik.mivel 2 éve egy ideig használtam szén brikettet. Azzal nem volt gond. Csak gondoltam meg kérdezem hátha mégis én rontok el valamit 🙂
2022. dec. 17. 18:24
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Megrakod a tüzet Vastagabb fát raksz rá,hogy parázs is legyen.Ha már van parázs,a szenet egyik oldalra kell önteni,tehát ne takarja be az egész parazsat.Levegőt alulról kell adni .

Ha poros a szén,kicsit meg kell locsolni vízzel.Így belapátolni 1 oldalra a kazánba . A kazánba szén is lánggal ég. A kox ami csak izzik ,csak akkora lángot ad,mint 1 gyertya .

2022. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Alulra a fát, felüre a szenet indításnak, ha fa elégett és már izzik a szén csak szén rápakolásával mennie kell.

Ha mégsem akkor rossz szenet adtak telepen.

2022. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 :) így elolvasva amit írtok, erősen az a gyanúm hogy akkor a szén minősége lehet elég...gatya, mivel lényegében se ha közvetlen az lángoló fára, se ha az izzó parázsra raktam, már az eredménx volt ha izzott, esetleg néha egy két apró lángal égett.

Köszönöm a válaszotokat :)

2022. dec. 17. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!