Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fürdőven a mennyezet teljes...

A fürdőven a mennyezet teljes területen penészedik?

Figyelt kérdés
Minden nyáron rendbeteszem és így télen állandóan befeketedik a penésztől, ez csúnya nagyon és nem is egészséges. Van levegőztetve, hideg sincs. Ahogy engedjük a kádba a melegvizet, egyből száll felfelé, kicsi a fürdő, lehet pluszban ez is a gond. Vettem penészgátló löttyöket drágán, illetve ecettel is próbáltam a falat lekezelni, de semmi hatása. Létezik penészgátló vakolat vagy bármilyen megoldás?
2022. dec. 17. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
2022. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az okot kell megszüntetni.

Nagy pára == elszívó

hőhíd = szigetelés

2022. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A penészgátló szerek gombaölők. Lebomlásuk után hatástalanok. Ez is csak tüneti kezelés
2022. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Fűteni kellene a fürdőszobában.
2022. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Vagy szellőztetni.
2022. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Hypo. Vagy ultra savo. Mint tüneti kezelés. De a peneszedés okát kellene megszüntetni. Én is be szoktam gőzölni a fürdőt alaposan, de zuhanyozás után rögtön szellőztetek, és soha nem volt még penész. Pedig ruhák us száradnak a fürdőben időnként.
2022. dec. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Noren1989 ***** válasza:
84%
Maradjunk az elszívàsnàl.
2022. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen szellőztetve van?

Az is lehet hideg és le kéne szigetelni.

2022. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Van szellőztetés és fürdésnél is nyitva az ablak, de ugyanúgy penészedik. A fürdő 8 négyzetméteres, egész nap nyitva az ajtó és a nappaliból megy be a meleg. Most elromlott a fürdőben a fali konvektor úgyhogy nem fűtűnk ott külön, de amikor nagyon melegre fűtöttük és felszállt a pára, hiába volt bent meleg fürdés közben, fürdés után kinyitottuk az ablakot és ugyanúgy penészedett. Ez nálunk sok éves probléma már és fűtéssel és anélkül is az a vége hogy penész jön. Minden nyáron megcsinálom a mennyezetet, de télen újra kezdődik. Ilyen penészölő adalékokat már nem vetek be, csak pénzkidobás, hatása nulla.
2022. dec. 18. 09:20
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lakas vagy csaladi haz?
2022. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!