Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1 szoba+2 félszoba+előszoba+ko...

1 szoba+2 félszoba+előszoba+konyha méretű lakásban ahol egyedül él valaki napi hány kereszthuzatot érdemes csinálni és azokat milyen hosszan érdemes?

Figyelt kérdés
2022. dec. 21. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Nem szoktam ilyen kényszeresen naponta kereszthuzatot csinálni, nemhogy naponta többször.
2022. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Ahogy neked az igényed diktálja...


Nincs erre előírt szabvány, vagy előírás...

2022. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy szereted. Én pl imádom a friss levegőt, napi többször szellőztetek huzattal.
2022. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nagyobb lakásban élek a kisfiammal ketten.

Nap közben általában munkahely/iskola- de akkor is, minimum a reggeli-esti, alkalmanként legalább 5-5 perces, valóban kereszthuzat (ajtók, ablakok kinyitása, a biztonság kedvéért kitámasztás is, hogy ne vágja be a légmozgás stb.)


Ha itthon vagyunk (mint pl ma is, mert én HO-ban dolgozom, a gyereknek meg ma már nincs suli)- akkor igény szerint, de legalább 3-4 óránként ugyancsak 4-5 percig.


Igen, lehűl, igen, tudom, hideg van odakinn, igen, mi is fűtünk, de a levegő meg használódik, nem friss, nem komfortos.

Ami még fontos: a sütés- főzés (akkor is, ha megy pl a szagelszívó), a mosás utáni benti teregetés, a sok szobanövény, esetleg akvárium, gőzben kádfürdőzés stb. Növeli kegyetlenül a páratartalmat.

Akkor ebben a hideg, fűtős időszakban még inkább kell figyelni.

(A ruhák is gyorsabban, jobban száradnak, ha a levegő kicserélődik és nem a párás melegben aszalódnak stb.)

Szerencsére nálunk nem gond a magas páratartalom (van mérő is), épp emiatt, ha az idő engedi (nem most, mert kinn is párás, nedves az idő), akkor a teraszon teregetek- de nagyon figyelj a szellőztetésre: elégtelen levegőmozgás és nagyobb gőzölős tevékenységek mellett bizony a -főleg rossz állapotú, rosszul szigetelt helyiségekben, esetleg rossz nyílászárók környékén a víz lecsapódik, a fal, bútorok, tárgyak penészesednek. Na az igazán egészségromboló…

2022. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy otthon egész nap, akkor reggel meg lefekves előtt elég.

Ha otthon vagy napközben is, akkor még 2-3x.

Nyilván attol is függ, mennyire zárnak légtömören az ablakok.

2022. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Azért kemény ordenáré szag lehet azoknál akik napokig nem szellőztetnek :D


Én alapvetően a friss levegőt szeretem, már ha kintről az jön. Nálam alapvetően résre van nyitva az ablak télen-nyáron ha otthon vagyok.

2022. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!