Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érez/érzett más is úgy, hogy...

Érez/érzett más is úgy, hogy megbánta ahova elköltözött?

Figyelt kérdés
Eddigi életem során megyeszékhelyen éltem panel lakásban, egy hónapja viszont kiköltöztünk a párommal vidékre egy faluba kertes házba, ami az eddigi városomtól 15 km-re van. De úgy érzem, hogy ez nagyon rossz döntés volt, a panelban sokkal jobban éreztem magam, szívesebben élnék továbbra is a városban. Tudom, hogy ez a tipikus panelpatkány duma/érzés, de akkor is rossz érzés és nem érzem itt jól magam. Nem akar szűnni rajtam ez az érzés, mindennap úgy jövök haza, hogy egyszer vissza kell költöznöm az eddigi lakóhelyemre.

2023. jan. 2. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ismerem. Másfél évig kellett falun laknom (Pest megye, 35 km-re Budapesttől), mert eladtuk a lakásunkat, vettünk egy újat, amit fel is kellett újítani és átmenetileg beköltözhettünk egy rokonunk házába, aki akkor külföldön élt. Utáltam. A miliőt, az ingázást, a nemlétező szolgáltatásokat, télen az elviselhetetlen bűzt, ami a vegyestüzelésű kazánokban elégett műanyag vackok miatt volt, a hétvégi flexelést/fűrészelést, a szűnni nem akaró kutyaugatást, az egészet. Hatalmas könnyebbség volt visszaköltözni Budapestre, pedig a házzal magával nem volt semmi baj.

Ezzel természetesen nem az ottélőket akarom minősíteni, egyszerűen én nem éreztem jól magam. Nagyvárosban születtem, nem is tudom elképzelni, hogy máshol éljek.

2023. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem a párom hallani sem akar arról, hogy panelba költözzünk, ő világ életében vidéken lakott házban..nem tudom, hogy valaha meg fogom tudni szokni ezt a helyet vagy helyzetet, de jelenleg nagyon olyan érzésem van, hogy akár még nélküle is dobbantanék innen.
2023. jan. 3. 07:32
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire nagy gáz a vidéki"Új"élet akkor mindenképp változtatni kell!Ne tedd tönkre magad senki miatt főleg ha a te irányodba nem komprumisszum kész!Változtatni kell!
2023. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Jól kezdődik ez a kapcsolat.


Miért nem beszéltétek meg az elején?

2023. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 igen, sajnos...egy éve vettük a házat, de édesanyám betegsége, halála miatt csak egy hónapja tudtunk ide jönni...az elején szépen indult minden, közösen intéztük a házzal kapcsolatos ügyeket, de az utóbbi fél évben rendkívül megváltozott a párom. Arrogáns, bunkó lett, két értelmes szava nincs hozzám, becsmérel, hogy miért siratom anyámat, miközben még csak egy hónapja ment el. Itthon semmit nem segít, semmibe veszi az itthon elvégzett takarításomat, rendrakásomat...lehet valahol ezért sem érzem itt jól magam.
2023. jan. 3. 12:08
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak kihasznál téged,ez egy érzéketlen bunkó,ilyen társra kár el pazarólni a fiatal éveidet,hagyd ott majd rájön ha egyedül marad!De a te életed!
2023. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ahhoz, hogy nem érzed jól magad ott nagyban hozzájárul a párod is.

Én utáltam Budapesten, lakásban lakni, alig vártam, hogy agglomerációba költözzünk vidékre. Tél volt és jött a pofán csapás, hogy itt biza nincs semmi. Jobban be vagyok zárva a gyerekkel, mint a lakásban, ott legalább egy boltba eltudtunk sétálni. Ugyanúgy éreztem ahogy te. Kérem vissza a régi életem!

Aztán eljött a tavasz, egyre többet voltunk kint, medence, játszótér az udvaron, stb. megszoktam, hogy nincs a szánkban minden, kialakult az új rendszerünk és már sokkal jobban szeretem, nem is kérdés, hogy ez az otthonunk!

Nem lehet, hogy csak sok volt a váltás az életedben és ragaszkodsz az egyetlen biztoshoz (lakás)?

2023. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg a sok változás miatt ilyen rossz, meg a párom hozzáállása is hozzájárul ehhez. Igazából kicsit kétségbe estem, hogy el fog-e ez valaha múlni vagy hogyan lehetne ezen túllendülni. Akárhányszor bemegyek a városba állandóan az jár a fejemben,hogy de jó lenne még mindig itt élni.
2023. jan. 6. 12:55
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Jó kérdés, szerintem ez sokmindenen múlik. Ha a házat, udvart szereted, van rá esély, hogy elmúlik. Én 4 helyen éltem eddig (már a szülők nélkül). Az első albimtól a hányinger fog el, ha a környékén járok. Jó volt abban az életszakaszban, de már sosem tudnék ott élni. A második albérlet Budaörsön volt. Már abban a lakásban sem tudnék élni, de a települést és a környéket imádtam. Na ott a mai napig megdobban a szívem, pedig 8 éve költöztünk el. Az első saját lakásunk Budapesten hát... Szintén azt mondom, hogy fiatal házasokként tökéletes volt, gyerekkel, állandóan otthon már utáltam, de szerettem, hogy közel van minden. Most imádom a házunkat, de azt nem szeretem, hogy minden messze van (10 km, ami nem sok, csak a megszokotthoz képest). Van jogsim, 2 autónk, nem vagyok elveszett, csak nagyon fura volt az elején. Mostmár szeretem. De ha Budaörsön megtehetnénk, hogy megvegyük ugyanezt az ingatlant, egy percig nem gondolkoznék. :D Szóval valami elmúlik, valami nem. Most sok volt az érzelmi hatás, aki érzékenyebb, annak amúgyis nehéz megszokni az új otthont. Ne hozz elhamarkodott döntést, de ha fél év múlva is azt érzed, hogy nem ad semmi pluszt a családiház és a párod is idóta marad (már bocs), akkor szerintem érdemes megfontolni a jövőt. Nélküle.
2023. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megosztottad a saját élményeidet :) én is nagyjából erre jutottam egyébként, hogy nem szabad hamarkodott döntést hozni, adok a dolognak fél-egy évet, aztán meglátom hogyan alakul a párom hozzáállása is. Viszont ha arra jutnék, hogy lépnék innen, akkor ő biztos,hogy nem akarná eladni a házat ahogy ismerem...meg hát ott a hitel is.
2023. jan. 6. 14:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!