Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30-40 ezer forint körül...

30-40 ezer forint körül milyen varrógépet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarok rá többet költeni, mert csak kisebb javításokhoz, felvarráshoz kellene.
2010. okt. 2. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a célom. Bementem a boltba (amit a link is mutat), és annyyira, de annyira jó fej és hozzáértő eladó volt, hogy rá se kellett beszélnie erre:

[link]

Nem bántam meg. Sőt, töröm a fejem, hogy merjek a felhajtáson, szegéseken kívül másba is fogni.

Van egyébként olcsóbb verzió is belőle. A márka viszont szuper.

2010. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a nejemnek a T@sco-ban vettem egy japán Brother-t, talán 22-23 ezer forint volt. Kb. 6 éve megy hibátlanul. Korábban is volt már gépe, de azt mondja, ilyen jó még nem, mint ez. Három gyerek mellett eléggé ki van használva.:)
2010. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb 15 éve van egy Privileg varrógépem.

Amikor a lányaim kicsik voltak, rengeteg ruhát varrtam nekik, még kabátot is. Remekül viszi a farmernadrágokat.

A lakásunkba az összes függönyt ezzel varrtam, a falvédőket (aplikált mintásakat is), egy csomó ágyneműt.

A mai napig remekül varr, sosem kellett javíttatnom.

Felesleges drága gépet venned, mert nem használod ki. Az egy dolog, hogy a szuper varrógépek mindenféle öltést tudnak, de azok java részét szinte sosem (vagy tényleg sosem) fogod használni. Részint mert ha megveszed az anyagot meg a hozzávalókat, drágábban jösz ki, mintha megvennéd a kész ruhát, másrészt pedig ahhoz szabni is tudni kell (igen, vannak kész szabásminták, csak azokat is át kell alakítani, hogy jól álljon)

2010. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt tudom én is,hogy a sokprogramos gépeket nem lehet kihasználni, ezért is szeretnék egy alapgépet. Semmi extrára nincs szükségem.

Várom a további tapasztalatokat!

2010. okt. 2. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem privileg sokprogramos van, 300 euro volt. Tud mindenfele mintat meg be lehet allitani hogy a tu alaul vagy felul alljon meg, tubefuzo van rajta, szalvago beepitve meg meg sok minden extra. ha valaki szeret varrni, erdemes egy jobbat venni, de fuggonyt varrni meg nadragot felhajtani barmilyen alapgeppel lehet. Singer alaptipust lehet kapni mar kb 20000HUF -ert is, erre a celra az tokeletesen megfelel. A veszely az az, ha az ember esetleg kedvet kap a hobbivarrashoz, akkor hamar elkezd egy profibb gep utan ahitozni, azutan meg vehetsz egy ujat... :):)
2010. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annó én Lucznik-kal varrtam a gyerekeimnek szoknyát, nadrágot (kertésznagrágokat is), tipegőt, ingeket, blúzokat, ruhákat, mózeskosár huzatot. Azon semmi extra program nem volt (egyenes, cikk-cakk, 4 lépéses gomblyuk) és mégis meg lehett vele mindent varrni. Még kis dzekiket is. A Privilegből is elég az alapmodell. A Brotherekről is jót hallottam, de nem tudom, azok milyen árban vannak.

Singerek is vannak már 30ezer körül, azok is jók.

Nézz szét a környéketeken, hogy milyen varrógépeket lehet kapni az általad elfogadott árkategóriában, és kérdezz rá kimondottan azokra a típusokra ezen az oldalon.

2010. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj,hogy csak olyan gépet vegyél,aminek az alkatrészei fémből vannak,nem műanyagból! Az utóbbiak hamarabb tönkremennek,mint a fémalkatrészesek.
2010. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem vettél gépet, nézd meg ezt: [link]
2010. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!