Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi, erősen szennyezett...

Régi, erősen szennyezett fazekakat, amivel én már nem szeretnék foglalkozni, beledobhatom a kommunális kukába a vegyes szemét közé?

Figyelt kérdés
2023. jan. 22. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Biztosan van nálatok is lomtalanitási lehetöség. Ez a rendes utja!!
2023. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezért kérdeztem, hogy várjam-e meg lomtalanítást. Bár nem tudom van-e jelentősége, mert ugyanúgy, ugyanoda kerül, ugyan az a technológia is a hulladéktelepen.

A kukában meg tulajdonképpen elfér. 70 literes az edény (ennél nem kérhető kisebb) és sokszor félig sincs, mikor a szállítási napon kirakom.

2023. jan. 22. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
1, nálunk pl kirakják a konténert nyolctól háromig, évente egyszer. Majd egy évig rakosgatom a felesleges edényt, aztán veszek ki szabit a lomi napjára.
2023. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a másik. Lomtalanításkor szabadságot kell kivenni, kiköltözni a szemétkupac mellé és őrizni.

Ugyanis nem egyszer volt már, hogy szépen zsákban, dobozban kiraktam a hulladékot, amiben főleg rossz használhatatlan ruhanemű volt. Ha csak 5 percre bementem a házba, az biztos, hogy megjelentek a guberálók és kiszórták az egészet, szanaszét dobálták. Volt már, hogy kiírtam, hogy semmilyen fém, vagy hasznosítható eszköz nincs benne, de ugyanígy szétdobálták. Felénk a szolgáltató meg nem viszi el a lomot, hogy ha csak ki van szórva. Külön le van írva hogy legalább kézi emelésre alkalmas állapotban legyen összecsomagolva.

Bár ha belegondolok, felénk szoktak járni vasazó kisebbségiek. Lehet hogy ha csak úgy kitenném a kapu mellé, ők is elvinnék. Csak ezt nem nem szeretném, ha addig a szomszédok meg az utcán járó-kelők ebben gyönyörködnének.

2023. jan. 22. 11:27
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ruhákat nem a lomtalanításkor érdemes kirakni hanem elvinni a ruhakonténerbe. Eleg durva ha rámegy a napod emiatt.
2023. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk az van kiírva a konténerre, hogy HASZNÁLHATÓ állapotú ruhákat várnak. Így a szemét, vagy legfeljebb géprongynak való ruhákat nem oda szoktam dobni. De te tudod...

Igen, durva, hogy nem jönnek hozzám külön, reggel 6-ra, hogy elvigyék a lomjaimat, hogy el tudjak menni munkába. Hanem kénytelen vagyok megvárni míg elérnek hozzám 10-11 óra körül. Lehet hogy a te munkahelyeden megengedett hogy délre mész dolgozni a privát ügyeid miatt és még csak szabadságot sem kell kivenni. Nálunk sajnos nem így megy.

2023. jan. 22. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
5, ruhakonténer? Hogy aztán a tulaj eladja turkálónak? Mert ezek ugye azért vannak...
2023. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6. Nekem nem tartozik a privát ügyeim közé a szemetem őrzése. Én sose ülnék órákig valahol hogy vigyázzam a szemetemet, és ez nem a főnökömtől függ. Az idő drága.

7. Nyugodtan adja el a turkálónak, nem vagyok ennyire kicsinyes ember hogy a szemetemet inkább őrizgessem, nehogy másnak jobb legyen. Adni jó.

2023. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az vaslemez, add le vastelepen.
2023. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Nekem nem tartozik a privát ügyeim közé a szemetem őrzése."

Elhiheted, hogy nekem se ez a hobbim. De volt már, hogy este a munkából hazaérve, azzal kellett kezdenem az estémet, hogy az utcán szanaszét dobált szemetet szedhettem össze. Utána hozhattam be és őrizgethettem a következő lomtalanításig. Ugyanis szétdobálva nem vitték el.


"Az vaslemez, add le vastelepen."

OK, de 1 kg-ért mennyit kapok? 40-50Ft-ot? Abból még levonják az SZJA-t, marad 34-42 Ft. Az üzemanyag, vagy akár buszjegy ennél lényegesen többe kerül, amíg megfordulok. És akkor a szabadidőmet nem is számoltuk bele.


Tehát ezek szerint az a konklúzió, hogy a legegyszerűbb, ha mégis a kukába dobom.

2023. jan. 22. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!