Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Találkoztok ukrán menekültekke...

Találkoztok ukrán menekültekkel? Van a környezetetekben? Mindenhol olvasom, hogy rengetegen jönnek, de nem találkozok velük a mindennapokban.

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Mert itt a gyárban heti 6-7 napokat tizenketteznek. Egyre többen jönnek és letörik a béreket. Nem tetszik? Lehet menni! De ők ugye nem tudnak hova. A magyar meg gürizhet a kinai gyárban ami adófizetők pénzéből épült ingyen telekre.
2023. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

az utakon kb minden 10. auto ukran rendszámos. Szegény reteget nemigen látok, szerintem ők inkabb országon belül húztak meg magukat rokonoknál, ismerősöknel, vagy egyszerűen maradtak otthon.

Azért egy szegényebb ukránnak a magyarországi árak teljesen megfizethetetlenek.

Építkezeseken, gyarakban rengeteg ukran dolgozik, de igazából ez nem a háborúval kezdődött. Már 5 éve is elég sok települes eletét megkeserítették. Jellemző felallás, hogy csak a férfi jön, család otthon marad (vagy eleve egyedülálló), és meló után estenként szétcsapják magukat és balhéznak

2023. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen, szegényebbeket is láttam, kb, mint a nem idén barnultak viselkedésre és kinézetre,a gazdagokat luxus kocsival az utakon. Megyeszékhely.
2023. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bőven. Boltban is nemegyszer hallottam őket, de pl munkába menet is van egy ház, ami előtt vagy 10 autó áll, húgom szerint abban is ukránok lakhatnak, meg több volt kolléga is mesélte, hogy a cégüknél sokan vannak, és a magyar társkeresőben is felbukkantak. Ez is megyeszékhely, Székesfehérvár, de Veszprémben is vannak, itt van munkalehetőség.
2023. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1-es ez melyik gyár?
2023. jan. 26. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédban építkeztek. A melósok - 7-8 fő - egymás között oroszul/ukránul beszéltek. Csak a műszakvezető tudott magyarul.
2023. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Miskolci vagyok.

Elég keveset hallok oroszt/ukránt. Nem értem hogyan..

2023. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát gondolom azért nem miskolcra mennek elsősorban, hanem olyan helyre ahol van munka meg normális fizetés (BP, Nyugat-dunántúl)
2023. jan. 28. 09:52
 9/14 anonim válasza:
100%
Én is miskolci vagyok, a kislányom ovijába jár vagy 10 ukrán gyerek.
2023. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten rengeteg ukrán gyerek volt a játszotéren nyáron. Egy kicsivel több ukránt hallani a boltokban,plázákban,de meglepően kevés ahhoz képest,hogy hányan jönnek elvileg.
2023. jan. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!