Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 80 fok felett van a fa tüzelés...

80 fok felett van a fa tüzelésű kazán. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szivattyú megy, fater nincs otthon azt mondta zárjunk el minden levegő nyílást és lemegy majd.


Szerintem nagyon megrakta mielőtt elment.


Valószínű akár még feljebb is mehet, mert van rajta pár fa. Szedjem ki, vagy mit csináljunk.


Nagyon folyik a víz a radiátorban.


2023. jan. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Nyisd ki az ablakokat ajtót
2023. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha van olyan radiátor, aminek az alja nem forró, azt nyisd ki jobban.


Ha lezárod a kazánt, tényleg lemegy, de ne szerencsés mert az éghető gázok ilyenkor égés nélkül távoznak (pazarlás+kátrányosodik a kémény)

2023. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld.


Szerencsére lement, már 70 fok körülire.

2023. jan. 26. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Amíg nem rázza a csövet az egész házban, addig nincs nagy baj... :)


Egyszer elfelejtettem megnyitni a vegyeskazán felmenő ágán a szelepet (szerencsére a visszajövőn nincs zár). Jól begyújtottam. A víz felforrt a kazánban, felfelé nem tudott elmenni, a visszatérő ág felé tudta nyomni, de irtózatosan rázkódott. Azt hittem, felrobban, talán nem is volt messze.


Dobtam rá némi hamut (a kazán előtt volt egy tálcában, amit legutóbb kihúztam), lezártam minden nyílást, vizes törölközőket tettem minden csőre és radiátorra... brutál volt. Aztán megnyitottam az elmenőn a szelepet, el is indult a gőz felfelé, alul az átforrósodott kazánra ráfolyt a víz, az is elforrt, a távozó gőz szerintem levitte a kiegyenlítőtartályt, és a szifonhatás magával ránotta az _összes_ vizet a rendszerből (130 m2-es ház, megannyi szoba, radiátor, ráadásul a csövek is van, ahol vagy 8-10 centis külső átmérőjűek).


Azóta nagyon odafigyelek, sőt, a kazánajtóra tettem egy bazinagy mágneses táblát, hogy mielőtt begyújtok, eszembe jusson a szelep megnyitása. (Amúgy van ugyanazon a körön gázkazán is, amikor az megy, annak nem kell fűtenie a kazánban lévő kb. 150 liter vizet is, ezért lehet elzárni.)

2023. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#4 Úgy kellene megoldani hogy a csap előtt csinálni egy elkerülöt egyenesen a nyitott kiegyenlítő tartályba. Örökre megoldódna a probléma. Egyébként biztonsági szelep nincs a kazánon? Az is egy védelem. A bátyámnál ugyanez volt. Nem nyitotta ki a csapot. Felrobban a kazán . Kirepült az udvarra. Tokostól kivitte az ajtót. Szerencsére a ház melletti kisházban volt a kazán. Csak abba tett kárt . Picit megemelte a tetőt is. Nem játék
2023. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80 fok az semmi.
2023. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!