Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pesten a belvárosi lakàsokba...

Pesten a belvárosi lakàsokba (IX, VIII, VII, VI) hogyan kerül annyi proletár származású lakó? Rendszerváltás elôtt telepítették be ôket? Csak érdekesnek tartom.

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

rendszervaltás után a lecsúszottak költöztek a belvárosi romházakba.

a tehetősebbek kiköltöztek az élhetetlen belvárosból

2023. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt kerületek a háború óta proli kerületek.
2023. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Igen, ezt észrevettem és tapasztaltam én is. De mi volt ennek a folyamata?
2023. jan. 30. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A háború után a nagy lakásokat leválasztották és felosztották a munkások között. Régen sok cselédlakás volt. Mosókonyha. Ezeket is belakták a szegények.
2023. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshiány volt, ez tény. Az üresen állókat (mert a lakókat vagy megölték vagy elhúztak melegebb éghajlatra) elfoglalták a lakás nélküliek. A nagyobb, többszobás ingatlanokat államosították, ezáltal lehetővé vált oda beköltöztetni lakás nélkülieket (proletárok). Minimális lakbér mellett a KIK-nek meg a FIK-nek nem volt pénze a lakások és a házak felújítására, így egy idő után a tehetősebbek és igényesebbek az időközben teljesen lepukkant környezetből elköltöztek jobb helyekre.
2023. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
56 után még több lakásfoglalás volt.
2023. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!