Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Falu főútja mellett lakni?

Falu főútja mellett lakni?

Figyelt kérdés
Akik egy kisebb lélekszámú (pl. 2000 alatti) falu főútja mellett laknak, ami kisebb-nagyobb falvakat köt össze egymással, mennyire szerettek ott lakni? Megbántátok, hogy főút mellé költöztetek? Mik az előnyei, hátrányai a főút melletti életnek? Vannak praktikáitok, amivel könnyebbé teszitek az életeteket, hogy ne érezzétek annyira a forgalom negatív hatásait?

2023. febr. 21. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik főút. Pl. a 86-os út mellett megbolondulsz 2 nap alatt.
2023. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól függ:

Mennyire közel van a ház az úthoz? (Sok helyen elég nagy előkertek vannak)

Van-e járda?


Mennyire forgalmas az út.


De összességében nem szerencsés.

2023. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem volt telkem a főút mellett a Balatontól 5 km-re.

Akkora traktorok közlekedtek, hogy a főút közepén fértek csak el, a helyi borkereskedés még hugyozni is azzal járt.

Eladtam a fenébe.

Pesten nagyobb volt a nyugalom, mint ott a főút mellett.

2023. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

"86-os út mellett megbolondulsz 2 nap alatt."


én pont a 86-oson laktam, megszokja az ember. Éjjel pedig csönd van.

2023. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Budapestről költöztem falura, részemről kizárt volt főúti ingatlan.

Ha koszban, zajban, terheléstől remegő-repedező házban akartam volna élni, akkor maradok Pesten.

(Amellett nekem az is szempont volt, hogy ne hetente legyen elütve macskám, ...de ez én vagyok)

Vicces, hogy falun valamiért "rang" főúton/főutcában lakni, ezért rendszerint ezek drágábbak is.

2023. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

A 10-es főút mellett lakunk. Gyűlölöm. Pedig szerencsésen vagyunk mert a hàz a telek hátsó részében van, elég messze az úttól… de a dübörgő kamionok, bőgetve hajtott járművek így is rettenet hangosak.

Ráadásul a kapubejáróból alig lehet kihajtani mert a falvakban nem szokás lelassítani, szóval ilyen 80 km/h körül közlekednek előttünk, a látótávolság meg pár méter mert a szomszédok kint parkolnak.

Említésre méltó még a rengeteg szemét amit az árokba b.nak be az autósok előttünk a kocsiból.


Előnyét eddig nem láttam még (3 éve lakunk itt)

2023. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#6 vagyok

Ja igen, mivel sokan kiengedik az àllatukat ezért gyakori hogy elütött dög van a ház előtt, ha nem akarjuk nézegetni akkor nekünk kell elásni.

2023. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet megszokni de muszáj elviselni. De mit is lehetne tenni hiszen 18 éve építettük itt a házunkat. Ha mondta volna bárki biztos hogy nem.

Hátrányok: hatalmas forgalom, nyáron éjjel még nyitott ablaknál se lehet aludni mert konkrét műszakváltásnál kb 15 busz is elrobog a ház előtt olyan 80-nal.

Még a tévét is alig hallani.

Macskámat már többet ütöttek el. Pár hónapja már a 13 éves kandúromat is. Ha mondjuk egy mellékutcában laknék ez nem történt volna meg.Előnye csupán annyi télen hamarabb lekotoroják az utat mint egy mellékutcában de már alig van hó is.

Szóval ha van választásod inkább ne lakj főút mellett különösen ha cicád van.

2023. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!