Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki már járt Debrecenben a...

Aki már járt Debrecenben a 24emeletes tetején az milyen volt?

Figyelt kérdés
Meddig lehet kb ellátni? Érezhető-e kilengés?

2023. márc. 2. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Én sokág laktam a 16. emeleten, és így fel-fel tudtam menni a tetejére.

Tiszta időben jól látni a Bihari hegyeket, még tisztább időben a tokaji adótornyot is!

Viszonylag jó a rálátás a repülőtérre is.

A kilengés nem érezhető!

Állítólag át fogják alakítani a tetőt - ami többszintes - és egy panoráma étterem lesz beüzemelve. Ahhoz az antennaerdőt rendbe kell tenni, mert erdőnyi antenna van a tetején.

Állítólag egy külső expressz üveglifttel lesz majd megközelíthető.

2023. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hűha! Bár én most nem rég költöztem Debrecenbe, mivel ott nem ismerek senkit így esélyem sincs bejutni az épületbe?
2023. márc. 2. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Lány vagy?
2023. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Most nem sok esélyed lehet, mert éjjel-nappal porta-szolgálat van.

De néha szokott lenni csoportos épületbejárás, és akkor megmutatnak mindent, és válaszolnak mindenre amit kérdezel.

Persze ha szert teszel egy ottani lakó ismeretségére, akkor simán beengednek...

2023. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
22 emelet azért még nem egy akkora épület magasság, ahol érezhető kilengésnek kellene lennie. Szerintem előbb lesz lebontva az épület minthogy megépüljön rá a kilátó, főleg ha azt nézzük milen tempóban haladnak a dolgok ebben a városban. Egyébként egy gettó házról van szó, az összes lakás garzon méretű és nagyrészt önkormányzati tulajdonú, a város árszínvonalához képest olcsóbbak is a lakások ebben az épületben. Visszatérő probléma, hogy a fejlett intelligenciájú lakók némelyike csak úgy kihajigálja a szemetet az ablakon, a járókelők nagy örömére. A legfelső két emeleten viszont 2 szintes lakások vannak az akkori csókosoknak, azok helyére tervezték a kilátót - gondolatban - , mert azok a lakások nem feltétlenül, önkormányzati tulajdonúak.
2023. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

5 - Hát, nem a közeljövőben fogják elbontani abban biztos lehetsz!

Az egyik legjobb állapotban lévő "toronyház" az egész országban, statikailag kifogástalan.

Összetéveszted a pécsivel, amit vagy 2 éve el is bontottak.

Szerinted az az általános, hogy egy gettóban 24 órás portaszolgálat van?(:-

2023. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
6-os, nem tévesztem össze a Pécsivel. Ennél jobb állapotú toronyházakat bontottak már el akár idehaza is például a VITUKI toronyházat robbantással. Senkit nem érdekel a statikája, ha egyébként csak garzon lakások vannak benne és a felújítása-átalakítása többe kerülne egy új építésénél. Egyébként nem írtam olyat sehol, hogy belátható időn belül lebontanák, de a kilátószint építése panoráma étteremmel, meg a külső üveglift is ugyanilyen fantazmagória. Portaszolgálat pedig azért kell, mert közveszélyes lenne, ha bárki csak úgy bemehetne egy ilyen magas és sok lakóval rendelkező épületbe. Ez egyáltalán nem presztizs kérdés ennél az épületnél, ismerve, hogy hányan lettek már öngyilkosok úgy, hogy felmentek a tetejére leugrani.
2023. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

7 - "Portaszolgálat pedig azért kell, mert... hányan lettek már öngyilkosok úgy, hogy felmentek a tetejére leugrani."

Ja, és a földszinti portás ezt megakadályozta...

A negyedikről is le lehet ugrani öngyilkossági céllal!

2023. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

8-as akkor szerinted miért van ott a portás? Mert az tuti, hog nem azért mert ez egy annyira úri bérház, hogy bejelenti a portás a vendég érkezését a lakóknak. Sokkal inkább azért, hogy ne menjen be az épületbe bárki, és mivel a kis lakások és a nagy épületből adódóan nagyon sokan lakják ezért ezt megelőzendő a kaputelefon nem volt megfelelő megoldás. Egy ekkora épületbe pedig ha rossz szándékú illetéktelen jut be jóval nagyobb bajt okozhat mint mintha csak egy fele ekkorában tenné ezt, és igen a másik fontos indok az öngyilkosságok, amiből nem kevés volt már az épület történetében. De ha nem lenne portaszolgálat valószínűlg sokkal több lett volna már. Ha csak kötekedni vagy itt akkor további jó szórakozást.


[link]

2023. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

9 - sokáig laktam ott - de te mesélj még...

Mit fizetsz, ha elhiszem a mesédet?!

2023. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!