Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szóval... Tegyük fel?

Szóval... Tegyük fel?

Figyelt kérdés

Mi történik akkor, ha... Elméleti kérdés... Tehát tegyük fel, hogy van egy emeleti lakás, aminek a tulaja meghalt, vagy eltűnt... Akkor mit csinálnak a lakásával? Van valami szabvány erre? Lefoglalja a kormány? Vagy csak szimplán porosodik tíz-húsz évig, gyűlnek a postaládában az elolvasatlan, válaszolatlan levelek... Gáz, víz, áram stb. Vagy kinek a tulajdonát képezi? Hisz az eltűnt ember fizetett érte is akár az is felmerülhet, h még visszajön. Szörnyen műveletlen vagyok ezen a téren, szóval köszönök minden választ.

(novellához kell, szóval ne vegye senki komolyan a "meghalt", vagy "eltűnt" részt. Pusztán kíváncsi vagyok, működhet-e az "elporosodás" egy ilyen több emeletes, közösségi háznál. :)

Köszönök mindent választ mégegyszer, legyen mindenkinek gyönyörű napja! ❤️



2023. márc. 2. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem a lakásban hal meg akkor a fizetetlen számlák miatt előbb utóbb elárverezik.

Ha minden fizetési kötelességének eleget tesz, mondjuk banki megbízáson keresztül és van a számlán elegendő pénz akkor semmi.

Ha a lakásban hal meg akkor előbb utóbb észre veszik ha más nem a szag miatt (de le is csöpöghet az alsó szomszédokhoz), de volt már példa természetes mumifikálódásra.

2023. márc. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs törvényes örökös akkor állami tulajdonba kerül, általában elárverezik.
2023. márc. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Önkormányzati tulajdonba kerül! És általában valóban értékesítik. Történik ez akkor, ha meghalt, és bizonyítható a halála, ki lett állítva halotti anyakönyvi kivonat!!!

Ha eltűnt vagy anno disszidált, akkor nem lesz automatikusan az önkormányzaté, hisz nem bizonyítható, hogy elhunyt, az esetek többségében a disszidált személynél sem bizonyítható, hogy meghalt! Ilyen esetekben amennyiben a születési év (ami rajta van a tulajdoni lapon) azt feltételezi, hogy biológiai képtelenség, hogy még életben van, abban az esetben indíthat az önkormányzat egy elbirtoklási eljárást, ami kötelezően kifüggesztendő! Ez ált. a 120. évnél indul! Nincs erre egy rendszer, senki és semmi nem szól az önkormányzatnak hogy haló, ez már valszeg nem él! Úgyhogy a helyzet ennél egy fokkal bonyolultabb! Ált. akkor kerülnek ezek az ingatlanok önkormányzati tulajdonba, ha azzal az önkormányzatnak valami terve volna vagy valahogy szembejön az vele és ennek okán kikérik a tulajdoni lapot!

2023. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk van egy lakás, aminek van élő tulajdonosa, de lakatlan, nem fizetik a számlákat de tényleg nagyon régóta, sok-sok éve, nem követem, a postaláda már kiszakadt a levelektől, de még mindig nem lehet elárverezni. Ráterhelik a tulajdoni lapra a tartozást és nem tudom mekkora tartozásnak kell lennie, hogy elárverezzék, de szerintem nagyon soknak. Addig a társasház hitelezi neki a közös költséget, a többi számlával nem tudom, mi van.
2023. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Olyan nincs, és nem is volt soha, hogy önkormányzati tulajdonba kerül.

Ha meghalt valaki, első körben megpróbálják megtalálni az örökösöket. Ha nem találnak egyet se, akkor az állam lesz az örökös. (Ha volt hitelező, pl. szolgáltató, vagy bank, akkor azokat kifizetik az örökségből, meg a közjegyző a tiszteletdíját megkapja belőle.)

Amennyiben a befizetések rendben mennek a szolgáltatók felé meg a közös költségre, elképzelhető, hogy tényleg évekig nem néz senki a lakásra. De ha a számlalevelek már kifolynak a postaládából, akkor már valaki csak gyanút fog. Mondjuk, valamelyik odafigyelős szomszéd. Ha felmerül a gyanú, hogy esetleg ott fekszik bent meghalva az illető, akkor bejelentést tesz a rendőrségen, és feltörik a lakást, rendőr és tanúk jelenlétében.

Ha eltűnt az illető, nincs holttest, akkor lehetséges örökös kérelmére 5 év után halottá lehet nyilvánítani, megkezdődhet a hagyatéki eljárás.

2023. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

5!

Így van.

Az önkormányzathoz majd csak az állam (MNV) után kerülhet.

2023. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a novellába belefér egy kis mese, persze ha te is akarod, és nem kell igazodnia a legutolsó törvényekhez és szabályokhoz.
2023. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

66%-os!

Megmondanád miért nem haszosak a válaszok?

2023. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!