Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi időre elegendő víz és...

Mennyi időre elegendő víz és élelmiszerkészletetek van otthon? Van értelme felhalmozni tartós élelmiszereket?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Víz van sok, mert van kutam. Élelmiszert nem halmozok fel, minek. A világháború óta nincs értelme. Jópárszor volt pánikszerű bevásárlás ebből-abból aztán sose volt semmi. Volt hiány, de épp a felvásárlás miatt, egyébként nem lett volna. Aminek van értelme szerintem az inkább egy aggregátor meg üzemanyag.
2023. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Havi 1x csinálok nagy bevásárlást amivel feltöltöm a készleteimet. Sosem fogy el semmim, de semmiből sincs felhalmozás. Kaját havi 2x veszek, mert nem tudom hova tenni vagy pedig megromolna. Mivel kenyeret nem eszek így ezért sem kell napi szinten boltba menni.

pl:

wc papír: ha a 12 dbos zacsiból néhány hiányzik akkor nem veszek, de ha már csak kb a harmada van akkor veszek.

Amiből havi 1-2 csomagot/db-ot használok pl: kristály cukor, mindenből van 1 pluszban. Tehát most jelenleg 1,5 kg cukrom van itthon és majd februárban elején veszek még 1 kg-t. Ekkor kb 0,5 kg cukrom lesz itthon.


Én nem halmozok, mert mindig lenne minden, ha az igen okosak nem halmoznának.... Biztosan vannak olyan egyének akiknek nyugdíjig kitart a wc papír készletük...

2023. márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Semmi értelme, előbb utóbb az is elfogy, és te is éhenhalsz. Vagy egy másik éhező tesz el láb alól, hogy megegye a készleted.
2023. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem készletet halmozunk fel, hanem simán úgy szoktunk bevásárolni ahogy a legjobb anyagilag - vagyis ha van egy akció, akkor többet veszünk a szükséges termékből, nem kicsi hanem nagy kiszerelésben egyszerre többet veszünk meg, mert úgy kedvezőbb az ára és mivel van kertünk, sok a házi készítésű élelmiszerünk amik szintén ott vannak a kamrában.

Amikor lakótelepen laktunk akkor ez utóbbi kivételével hasonlóan vásároltunk. Ebből következően a covid alatt nekünk nem okozott gondot hogy esetleg egy hétig ki se mehetünk a lakásból.

2023. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha nagy gebasz van, akkor 4-5 hónapnyi kajával sem vagy sokkal előrébb, hiszen azt valahol tárolni, a helyet pedig őrizni kell. Aztán az is elfogy egyszer és ennyi volt.

Továbbá nem tudod magaddal vinni. Ennyi már egy autóba nem fér be és ahhoz benzin is kell. Amikor hirtelen kell menekülni, reálisan egy hátizsáknyi cuccod lesz.


Felkészülni inkább úgy lehet, hogy megtanulsz a túléléshez kapcsolódó technikákat.

- menedék építés

- vadászat, horgászat, növény ismeret

- tartósítás (sózás, füstölés) fafaragás, kovácsolás, kötélfonás, szappanfőzés, gyertyakészítés, primitív gépek

2023. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleim csinálták ezt. Mindig dugig volt a szekrény wc-papírral, de ez a kisebb baj, az már bosszantóbb volt, amikor távollétükben egy nagytakarítás alkalmával kilószám dobáltam ki a megmolyosodott lisztet, rizst, amiket a kanapék ágyneműtartójában találtam. :( Szerencsére a löncshús konzerveknek nem ártott az idő, mert mindig volt belőlük 6-8 doboz a spejzszekrényben...
2023. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Figyelni kell a lejáratot és folyamatosan enni a lejárókat. És gondoskodni arról, hogy a molyok, egerek, stb ne zabálják fel. Szóval nem biztos. Max pár konzerv meg 1 zsugor víz, just in case. Ha messze laksz, akkor is max pár heti cucc, sztem.
2023. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!